25. Sep 2022 Kantonalfinal U12-U16 zürich athletics - Zürich

Bib
Nat.
JG
Bewerbe
1
Abegg Leonie
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2011
2
Adagazza Mattia
TV Maur
SUI
2011
3
Aeschimann Phineas
LA Wyland
SUI
2008
4
Ahilaruban Oviya
LV Winterthur
SUI
2011
5
Alexander Poppy
LC Meilen
SUI
2011
7
Anthitsis Yari
LC Zürich
SUI
2011
8
Anyamele Joy Chika
LC Zürich
SUI
2010
9
Auer Laura
LV Zürcher Oberland
SUI
2009
10
Bachmann Julien
LA Wyland
SUI
2009
11
Baer Seraina
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2009
12
Bartholdi Elio
LC Meilen
SUI
2009
13
Bärtsch Marco
LC Turicum
SUI
2008
14
Bebi Mark
TV Egg
SUI
2011
DW
15
Bebi Nicolas
TV Egg
SUI
2008
16
Bebi Tim
TV Egg
SUI
2010
600
17
Begum Ashik
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2007
18
Bengo-Oliveri Henry
LV Albis
SUI
2009
19
Bernacchia Alessandro
LC Zürich
SUI
2010
20
Bernacchia Ayana
LC Zürich
SUI
2012
21
Bernhard Elin
LC Zürich
SUI
2011
KUG
22
Besic Jasmina
TV Thalwil
SUI
2008
KUG
23
Betschart Fabio
LAR TV Rüti
SUI
2008
24
Bewer Carla Maria
TV Richterswil
SUI
2012
KUG
25
Beyeler Levin
LC Regensdorf
SUI
2008
HOC
26
Bieder Laura
LC Dübendorf
SUI
2008
600
27
Binzegger Sara
LV Albis
SUI
2007
28
Birkelbach Anjuan
LV Albis
SUI
2009
29
Birri Francis
LC Zürich
SUI
2007
30
Bisang Jeremias
LV Winterthur
SUI
2007
600
31
Bischoff Lena
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2007
80M
32
Brasse Leni
LC Dübendorf
SUI
2007
33
Brunner Arkady
LC Zürich
SUI
2010
WEZ
34
Buob Xavier
LC Turicum
SUI
2007
DIS
35
Caflisch Livio
LV Zürcher Oberland
SUI
2011
36
Caputo Luca Alessio
Adliswil Track Team
SUI
2012
37
Chiapparini Julia
TV Kloten LA
SUI
2011
38
Cuche Pauline
LC Regensdorf
SUI
2012
BAL
39
Deister Jule
Adliswil Track Team
SUI
2009
600
40
Diedrich Vivienne
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2008
41
Diethelm Amber
LC Zürich
SUI
2011
42
Dietrich Moreira de Queiroz Malu
LC Zürich
SUI
2011
43
Dike Noemi
LC Zürich
SUI
2009
44
Dost Thierry
LC Zürich
SUI
2010
45
Dufner Ailo
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2012
46
Duttweiler Romy
LC Zürich
SUI
2012
60M
47
Ebner Lian
LC Zürich
SUI
2012
48
Emenike Shanaya
LC Zürich
SUI
2009
49
Erpenstein Emma
TV Thalwil
SUI
2010
DW
50
Evangelista Veiga Alessia
LC Zürich
SUI
2009
51
Farkas Péter-Dávid
LC Zürich
SUI
2011
BAL
52
Fiechtner Martin
LV Winterthur
SUI
2011
HOC
53
Fierz Tyra
LV Winterthur
SUI
2007
54
Figura Alberto
TV Kloten LA
SUI
2011
BAL
55
Filipovich Marko
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2010
600
56
Flowers Cole
LC Zürich
SUI
2007
57
Folly Joel
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2011
58
Frei Lars
LC Meilen
SUI
2011
59
Frei Luisa
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
600
60
Furrer Celia
Turnverein Wiesendangen
SUI
2012
HOC
61
Gallo Giada
LV Albis
SUI
2009
62
Gallo Marzia
LV Albis
SUI
2007
600
63
Gasser Rahel
LC Zürich
SUI
2009
DW
64
Gillard Tom
LC Zürich
SUI
2008
65
Gillen Abdullah
LC Zürich
SUI
2011
66
Gläser Sarah
TV Kloten LA
SUI
2009
67
Grad Benjamin
LC Zürich
SUI
2009
68
Grob Cyril
LV Zürcher Oberland
SUI
2011
69
Guarini Giorgio
LC Zürich
SUI
2009
70
Gubler Céline
LV Winterthur
SUI
2008
80H
71
Guckenberger Lea
LC Meilen
SUI
2011
600
72
Gugerli Carla
LV Albis
SUI
2009
73
Güler Eray
TV Dietlikon
SUI
2010
74
Gut Lenny
LV Zürcher Oberland
SUI
2009
HOC
75
Gut Mara
LC Zürich
SUI
2011
76
Haas Leandro
LC Uster
SUI
2011
77
Häberli Tom Luca
TV Dietlikon
SUI
2007
78
Hafner Lina
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
79
Hagen Lionel
TV Dietlikon
SUI
2010
81
Hänni Len
TV Richterswil
SUI
2009
82
Häuptli Melina
TV Thalwil
SUI
2007
STA
83
Herbert Ivy
TV Thalwil
SUI
2010
STA
84
Hermansson Lovisa
TV Thalwil
SUI
2008
STA
85
Heusser Ladina
LV Zürcher Oberland
SUI
2012
86
Heusser Ronja
SSC Athletics
SUI
2009
60H
87
Hewitt-Fry Lily Leo
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2011
600
88
Hinderling Jana
LV Winterthur
SUI
2007
89
Howard Emily
LV Zürcher Oberland
SUI
2011
90
Huber Laura
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2009
91
Hugentobler Lorin
TV Kloten LA
SUI
2011
KUG
92
Hürzeler Noemi
LC Regensdorf
SUI
2010
93
Ifanger Saya
TV Thalwil
SUI
2008
STA
94
Imafidon Ronia
LV Winterthur
SUI
2008
KUG
95
Imhof Fabienne
LC Dübendorf
SUI
2007
96
Jenny Tyrece
LC Zürich
SUI
2012
97
Kälin Mia
LA Wyland
SUI
2009
98
Karlsson Tobias
SSC Athletics
SUI
2007
99
Keel Lena
LV Winterthur
SUI
2007
100
Kehrle Jan
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2009
101
Keiser Angelina
LV Zürcher Oberland
SUI
2009
102
Kellermüller Sarina
LC Uster
SUI
2011
DW
103
Kerényi Lea
LC Dübendorf
SUI
2008
HOC
104
Kifle Eman
LV Winterthur
SUI
2007
105
Kinteh Lana
LC Zürich
SUI
2009
106
Kissling Lucien
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2007
107
Klaus Michael
LC Dübendorf
SUI
2008
108
Knabenhans Anina
LV Zürcher Oberland
SUI
2011
109
Koch Fabian
TV Dietlikon
SUI
2008
110
Koller Linnea
TV Kloten LA
SUI
2011
111
Krebs Jonas
TV Dietlikon
SUI
2011
112
Krebs Lukas
TV Dietlikon
SUI
2009
SPE
113
Krebs Tobias
TV Dietlikon
SUI
2007
KUG
114
Küenzi Nina
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
600
115
Kuhn Daniel
TV Maur
SUI
2011
116
Kümmerle Aniko
TV Richterswil
SUI
2010
HOC
117
Kümmerle Jan
TV Richterswil
SUI
2007
118
Kümmerle Salome
TV Richterswil
SUI
2008
119
Kunz Sophie
LC Dübendorf
SUI
2010
60H
120
Kutscher Alexander
LC Meilen
SUI
2011
121
Lanz Nina
LC Zürich
SUI
2008
122
Lechner Mika
LV Zürcher Oberland
SUI
2009
60M
123
Lerch Leon
LV Winterthur
SUI
2009
124
Lisinac Petar
LC Zürich
SUI
2007
125
Locatelli Sofia
LC Zürich
SUI
2011
126
Locatelli Valentina
LC Zürich
SUI
2008
127
Loup Léo Eric
LV Albis
SUI
2010
2K0
128
Lüthi Nadja
LA Wyland
SUI
2007
129
Maag Annina
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2009
SPE
130
Maag Yves
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2007
131
Mangili Elena
LC Zürich
SUI
2008
132
Märki Diego
TV Dietlikon
SUI
2010
133
Márquez Naroa
TV Maur
SUI
2012
134
Maurer Johanna
LV Winterthur
SUI
2011
135
Maurer Samuel
LC Meilen
SUI
2010
2K0
136
McVeigh Georgia
LV Albis
SUI
2012
137
Mehr Jacob
LC Zürich
SUI
2012
138
Meissner Neele Liv
LV Winterthur
SUI
2008
HOC
139
Merk Niklas
LA Wyland
SUI
2009
140
Metzenthin Saskia
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2010
141
Milz Basil
TV Dietlikon
SUI
2009
142
Minichiello Stella
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2009
600
143
Mollet Nicholas
LC Regensdorf
SUI
2009
144
Moret Timo
LV Albis
SUI
2008
SPE
145
Müller Alicia
LC Dübendorf
SUI
2011
146
Müller Anna
LV Winterthur
SUI
2011
147
Müller Jan
LC Dübendorf
SUI
2009
80H
148
Müller Lennja
LC Zürich
SUI
2008
149
Müller Loris
LC Zürich
SUI
2007
150
Müller Malin
LC Furttal ZH-Nord
SUI
2011
151
Müntener Katelynn
LV Albis
SUI
2007
152
Ndjanseb Savannah
LC Zürich
SUI
2008
153
Negrello Gioele
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2009
154
Ngwenya Alex
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
155
Niederberger Selina
LC Dübendorf
SUI
2008
156
Nievergelt Flurin
LV Albis
SUI
2011
157
Nji Steve Mbeng
LV Albis
SUI
2010
158
Nünlist Olivia
TV Thalwil
SUI
2007
80M
159
Obradovic Marija
LC Dübendorf
SUI
2009
160
Oettl Anika
LAR TV Rüti
SUI
2008
80M
161
Olbrich Banu
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2011
162
Ouattara July-Mae
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2010
60H
163
Pavic Helena
LC Zürich
SUI
2010
164
Perks Lucia
LV Albis
SUI
2011
165
Pfister Marc
LV Zürcher Oberland
SUI
2007
166
Plüss Nora
LV Albis
SUI
2012
HOC
167
Polster Gloria
TV Thalwil
SUI
2009
STA
168
Popp Luzia
LV Winterthur
SUI
2011
169
Probst Fiona
LC Zürich
SUI
2009
170
Quartu Peace
TV Kloten LA
SUI
2011
171
Ramsauer Mia
LV Zürcher Oberland
SUI
2008
SPE
172
Reichler Ella
LC Regensdorf
SUI
2008
HOC
173
Rindle Lina Joëlle
LC Zürich
SUI
2010
174
Röhrich Julian
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2012
600
175
Roshardt Aliyah
LAR TV Rüti
SUI
2010
DW
176
Rüede Aeneas
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
177
Rüegg Levin
LV Albis
SUI
2011
60H
178
Ruf Andri
LV Zürcher Oberland
SUI
2011
179
Rütti Natalie
TV Oerlikon
SUI
2011
600
180
Rutz Linda
LC Dübendorf
SUI
2007
600
181
Sallin Joshua
LC Zürich
SUI
2007
182
Saraceno Ylenio
LAR TV Rüti
SUI
2011
183
Sauber Lucy
LC Zürich
SUI
2009
184
Sauber Mara
LC Zürich
SUI
2010
185
Schelbert Vanessa
TV Wädenswil
SUI
2011
186
Scherrer Anna
LC Meilen
SUI
2011
187
Scheurer Mya
LV Zürcher Oberland
SUI
2012
DW
188
Schildknecht Maude Vivienne
LC Regensdorf
SUI
2009
189
Schmid Nina
LC Zürich
SUI
2008
190
Schnyder Jacqueline
LV Winterthur
SUI
2008
DIS
191
Schnyder Vanessa
LV Winterthur
SUI
2007
HOC
192
Schreiber Louis
TV Richterswil
SUI
2010
600
193
Schulthess Sanna
LA Wyland
SUI
2008
600
196
Schweizer Yukiho
LC Zürich
SUI
2007
80M
197
Schwyzer Aiko
TV Thalwil
SUI
2008
STA
198
Serhani Rachid
LV Winterthur
SUI
2007
199
Siegrist Fabrice
LC Regensdorf
SUI
2012
200
Sigrist Jaël
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2008
HOC
201
Simperl Marius
LV Winterthur
SUI
2011
WEZ
202
Stähli Jonas
LV Winterthur
SUI
2009
600
203
Stähli Tobias
LV Winterthur
SUI
2007
204
Stamenkov Natalie
LAR TV Rüti
SUI
2012
DW
205
Stanek Ava
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
600
206
Steinholtz Zachary
TV Otelfingen
SUI
2009
600
207
Stern Ramona
LC Dübendorf
SUI
2009
HOC
208
Stirnemann Larina
LC Zürich
SUI
2011
209
Stocker Alessandra
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
210
Strati Alkyoni
LC Zürich
SUI
2008
80H
211
Straube Tommy
LC Uster
SUI
2011
212
Streiff Sina
TV Richterswil
SUI
2008
80M
213
Stuckert Dennis
LV Albis
SUI
2011
KUG
214
Suter Kisha
LC Regensdorf
SUI
2009
SPE
215
Szega Leonardo
LAR TV Rüti
SUI
2009
216
Tedaldi Salomé
LC Zürich
SUI
2008
600
217
Temeng Christa
LC Zürich
SUI
2007
218
Tendon Aline
LC Zürich
SUI
2011
219
Tobler Cyril
LC Meilen
SUI
2007
221
Totaro Luca
LC Uster
SUI
2008
222
Triaca Sanna
LC Zürich
SUI
2007
600
223
Uebelhart Jannis
TV Otelfingen
SUI
2008
600
224
Urosevic Jovana
TV Thalwil
SUI
2007
225
Utzinger Larissa
LV Albis
SUI
2010
226
Van der Aar Lars
LV Albis
SUI
2007
SPE
227
Van der Heijden Alexander
LC Regensdorf
SUI
2010
SPE
228
Vanderhaegen Ella
LC Meilen
SUI
2011
229
Vischer Cédric
LC Uster
SUI
2009
600
230
Vogt Rico
LC Zürich
SUI
2009
231
Völkle Aline
LC Furttal ZH-Nord
SUI
2011
HOC
232
Walde Livia
LC Uster
SUI
2009
600
233
Waldmeier Janis
LV Albis
SUI
2009
DW
234
Wärdell Hanna
LV Albis
SUI
2008
235
Weber Liv
LC Turicum
SUI
2011
236
Wegmann Mio
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2011
BAL
237
Weis Mailo
LC Zürich
SUI
2011
238
Wenger Gino
LC Zürich
SUI
2009
239
Wicki Ciara
LV Albis
SUI
2010
240
Wicki Serena
LV Albis
SUI
2009
241
Wilhelm Alejandro
LC Regensdorf
SUI
2010
60M
242
Wirz Navin
TV Kloten LA
SUI
2009
243
Wittel Jörn
TV Otelfingen
SUI
2011
244
Wolf Lilli
LV Zürcher Oberland
SUI
2011
HOC
245
Wollscheid Zoe
LC Regensdorf
SUI
2011
246
Wunderer Charlie
LC Zürich
SUI
2011
247
Yapi Laeticia
LC Uster
SUI
2010
60H
248
Zanella Luana
LC Turicum
SUI
2007
249
Zappa Timothy Tiger
LC Zürich
SUI
2009
250
Zelies Isabella
LC Zürich
SUI
2008
251
Zisler Constantin
LC Uster
SUI
2007
600
252
Zisler Lukas
LC Dübendorf
SUI
2010
600
253
Zivkovic Ema
LC Zürich
SUI
2007
254
Zollinger Elina
LV Zürcher Oberland
SUI
2011
255
Züger Michelle
LV Winterthur
SUI
2007
256
Zünd Lavinia
LC Meilen
SUI
2009
257
Zurbuchen Remo
LC Regensdorf
SUI
2011
DW
258
Züst Levin
LV Zürcher Oberland
SUI
2009
260
Gürtler Anna
LA Wyland
SUI
2007
SPE
261
Keller Selina
LC Meilen
SUI
2007
600
262
Marioni Giulia
TV Dietlikon
SUI
2008
2K0
263
Schwarz Avania
LC Uster
SUI
2011
600
264
Dupont Lorena
TV Thalwil
SUI
2007
SPE
265
Tamas Elena
Leichtathletik-Club Dübendorf
SUI
2010
600
266
Frei Eva
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2011