21. Aug 2022 UBS Kids Cup Finale Cantonale - La Chaux-de-Fonds

Bib
Nat.
JG
Bewerbe
1
Margarit Luna
2011
UKC
2
Miatto Nelia Sara
-
SUI
2012
UKC
3
Vacheron Giulia
2011
UKC
4
Adatte Lucie
CEP Cortaillod
SUI
2011
UKC
5
Amadio Lydie
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
2009
UKC
6
Aeby Lucas
JJR
SUI
2012
UKC
7
Affolter Basile
CEP Cortaillod
SUI
2012
UKC
8
Amstutz Neven
JJR
SUI
2015
UKC
9
Amstutz Zoé
Ecole JJR
SUI
2014
UKC
10
Anderson Wesley
FSG Les Brenets
SUI
2015
UKC
11
Andreadakis Stella
FSG Le Locle
SUI
2014
UKC
12
Baalioui Abderrahim
JJR
SUI
2013
UKC
13
Badertscher Nolwenn
FSG Geneveys et Coffrane
SUI
2012
UKC
14
Balus Stefan
FSG Les Brenets
SUI
2015
UKC
15
Barbosa da Silva Neto Giovanna Maria
CEP Cortaillod
SUI
2011
UKC
16
Barbosa da Silva Neto Natthan Joseph
CEP Cortaillod
SUI
2013
UKC
17
Barbosa Da Silva Emanuelly
2011
UKC
18
Barrelet Norah
CEP Cortaillod
SUI
2010
UKC
19
Bechar Kenzi
2013
UKC
20
Belibi Mbarga Naelys
CEP Cortaillod
SUI
2010
UKC
21
Benoit Juliette
CEP Cortaillod
SUI
2011
UKC
22
Benoit Milan
2015
UKC
23
Bétant Nina
JJR
SUI
2009
UKC
24
Beyeler Lydia
2015
UKC
25
Blanchet Nolan
JJR
SUI
2015
UKC
26
Blatti Elodie
CEP Cortaillod
SUI
2011
UKC
27
Blondiaux Simon
FSG Les Geneveys-sur-Coffrane
SUI
2012
UKC
28
Borel Matteo
JJR
SUI
2015
UKC
29
Boroleanu Ella
kids+athletics
SUI
2013
UKC
30
Boroleanu Karina
2013
UKC
31
Boulaz Amélie
Savagnier
SUI
2014
UKC
32
Brand May
FSG Bevaix
SUI
2008
UKC
33
Bron Loïc
kids+athletics
SUI
2013
UKC
34
Burch Celya
JJR
SUI
2009
UKC
35
Burgdorfer Léo
CEP Cortaillod
SUI
2010
UKC
36
Cabu Lucas
JJR
SUI
2015
UKC
37
Carissimi Enzo
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
2010
UKC
38
Carrilho Dorothéa
SEP Olympic
SUI
2012
UKC
39
Cattin Léon
2011
UKC
40
Chanson Kélia
CEP Cortaillod
SUI
2012
UKC
41
Charles Delacroix
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
2010
UKC
42
Christen Floriane
CEP Cortaillod
SUI
2008
UKC
43
Cialini Calisto
2014
UKC
44
Clottu Luna
CEP Cortaillod
SUI
2008
UKC
45
Clottu Noa
CEP Cortaillod
SUI
2012
UKC
46
Conté Nestor
CEP Cortaillod
SUI
2011
UKC
47
Cortat Kim
CEP Cortaillod
SUI
2009
UKC
48
Crescimone Alex
2012
UKC
49
Cretin Baptiste
2008
UKC
50
Cuenin Rose
JJR
SUI
2015
UKC
51
da Cunha Oliveira Tiago
JJR
SUI
2015
UKC
52
Dänzer Ethan
JJR
SUI
2014
UKC
53
Di Paolo Kailyn
JJR
SUI
2008
UKC
54
Di Paolo Kerian
Ecole JJR
SUI
2014
UKC
55
Dubois Elyne
-
SUI
2013
UKC
56
Ducommun Enora
FSG Corcelles-Cormondrèche
SUI
2013
UKC
57
Ducommun Erine
FSG Corcelles-Cormondrèche
SUI
2014
UKC
58
Ducommun Julie
CEP Cortaillod
SUI
2010
UKC
59
Dumas Nolan
CEP Cortaillod
SUI
2009
UKC
60
Dunand Ambre
JJR
SUI
2011
UKC
61
Epitaux Clotilde
-
SUI
2009
UKC
62
Eschler Brandy
JJR
SUI
2015
UKC
63
Faivre Léo
FSG Le Locle
SUI
2011
UKC
64
Favre Elynn
FSG Le Locle
SUI
2014
UKC
65
Fidalgo Gil
FSG Savagnier
SUI
2014
UKC
66
Fleury Enzo
2014
UKC
67
Flückiger Kenny
FSG Le Locle
SUI
2011
UKC
68
Freiburghaus Charlotte
2012
UKC
69
Gaberell Hugo
2011
70
Gabriel Proserpi
CEP Cortaillod
SUI
2014
UKC
71
Giallanza Malia
FSG Le Locle
SUI
2014
UKC
72
Gilliéron Zélie
2009
UKC
73
Gomez Barrios Naomi
2014
UKC
74
Gomez Barrios Rebecca
2014
UKC
75
Griessen Nathanaël
FSG Les Brenets
SUI
2011
UKC
76
Guillaume Lilou
JJR
SUI
2012
UKC
77
Gumy Aylin
CEP Cortaillod
SUI
2013
UKC
78
Gumy Noélie
CEP Cortaillod
SUI
2008
UKC
79
Guye Maria
CEP Cortaillod
SUI
2011
UKC
80
Gyseler Yannick
JJR
SUI
2010
UKC
81
Hainard Justin
JJR
SUI
2015
UKC
82
Hartenbach Théo
2015
UKC
83
Haxhimusa Alina
2013
UKC
84
Hornberger Julie
kids+athletics
SUI
2014
UKC
85
Huguelet Jonas
Fleurier
SUI
2011
UKC
86
Huguelet Lorane
JJR
SUI
2007
UKC
87
huguenin evan
FSG Le Locle
SUI
2008
UKC
88
Hulmann Vanilla
CEP Cortaillod
SUI
2007
UKC
89
Hurtlin Emma
JJR
SUI
2013
UKC
90
Imboden Ceylin
2013
UKC
91
Itten Alexis
FSG Geneveys et Coffrane
SUI
2014
UKC
92
Iyo Baloussa Moussa Salima
2015
UKC
93
Jaf Mya
Let's Kids Move!
SUI
2014
UKC
94
Jaquet Yani Milo
2012
UKC
95
Jobin Clémence
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
2009
UKC
96
Kesinovic Lana
FSG LE LOCLE
SUI
2015
UKC
97
Krasniqi Leana
( pas de club = Ecole primaire Le Landeron)
SUI
2015
UKC
98
Kuenzi Colin
FSG geneveys et coffrane
SUI
2015
UKC
99
Kühni Yann
2008
UKC
100
Kurmann Livia
CEP Cortaillod
SUI
2011
UKC
101
Kurmann Selina
CEP Cortaillod
SUI
2009
UKC
102
Lambert William
CEP Cortaillod
SUI
2013
UKC
103
Lecoultre Liam
2008
UKC
104
Lehmann Clément
FSG Savagnier
SUI
2014
UKC
105
Lejeune Abigail
FSG Corcelles-Cormondrèche
SUI
2015
UKC
106
Liard Alexia
FSG LE LOCLE
SUI
2014
UKC
107
Liechti Malorie
FSG LE LOCLE
SUI
2012
UKC
108
Luca Balestrieri
CEP Cortaillod
SUI
2014
UKC
109
Mahoney Selena
2012
UKC
110
Margjoni Alessia
JJR
SUI
2007
UKC
111
Marques Juliana
FSG Bevaix
SUI
2012
UKC
112
Martin Volasoa Childeric Andreano
JJR
SUI
2009
UKC
113
Martin Elmeric
JJR
SUI
2012
UKC
114
Martin Louis
Let's Kids Move!
SUI
2010
UKC
115
Martin Simon
Let's Kids Move!
SUI
2014
UKC
116
Mascanzoni Bryan
2009
UKC
117
Mazuir Grégoire
CEP Cortaillod
SUI
2010
UKC
118
Mballa Bree
FSG Bevaix
SUI
2010
UKC
119
Meli Chiara
W10
SUI
2012
UKC
120
Mendes Elias
FSG LE LOCLE
SUI
2015
UKC
121
Mendy Miryam Serena
CEP Cortaillod
SUI
2014
UKC
122
Meyer Léon
JJR
SUI
2012
UKC
123
Morel Vlad
Saint-Blaise
SUI
2015
UKC
124
Mury Loris
Schüler
SUI
2010
UKC
125
Nuhaj Lorent
JJR
SUI
2014
UKC
126
Nunes Marques Layana
JJR
SUI
2014
UKC
127
Olimpio Alessio
Cernier
SUI
2013
UKC
128
Ordinaire Kylia
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
2010
UKC
129
Osmane Aniss
JJR
SUI
2014
UKC
130
Pace Hadrien
2012
UKC
131
Pascale Nathan
2010
UKC
132
Perez Lana
2012
UKC
133
Perret Ethan
2013
UKC
134
Perret Léon
JJR
SUI
2015
UKC
135
Petitpierre Emma
JJR
SUI
2011
UKC
136
Pham Léa
JJR
SUI
2014
UKC
137
Pitteloud Melvin
JJR
SUI
2010
UKC
138
Pittier Milla
SEP Olympic
SUI
2010
UKC
139
Plata Anne
2010
UKC
140
Poffet Louis
aucun (habite Le Landeron)
SUI
2015
UKC
141
Racine Samia
JJR
SUI
2015
UKC
142
Raetz Gaétan
CEP Cortaillod
SUI
2008
UKC
143
Raffaele Anissia
CEP Cortaillod
SUI
2010
UKC
144
Renaud Jade
JJR
SUI
2013
UKC
145
Riera Pau
CEP Cortaillod
SUI
2010
UKC
146
Rivoire Loan
FSG Les Brenets
SUI
2014
UKC
147
Robert Jovian
FSG Savagnier
SUI
2014
UKC
149
Rochat Zélie
CEP Cortaillod
SUI
2010
UKC
150
Rothpletz Bastien
2013
UKC
151
Roulin Sara
JJR
SUI
2013
UKC
153
Rub Clélie
Ecole JJR
SUI
2012
UKC
154
Ryser Arno
CEP Cortaillod
SUI
2013
UKC
155
Scapolan Maëlie
JJR
SUI
2012
UKC
156
Schmidt Amélie
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
2010
UKC
157
Schwartz Ezéchiel
CEP Cortaillod
SUI
2015
UKC
158
Siegenthaler Zara Luna
CEP Cortaillod
SUI
2009
UKC
159
Simon Pauline
CEP Cortaillod
SUI
2008
UKC
160
Stähli Alex
FSG Corcelles-Cormondrèche
SUI
2012
UKC
161
Stauffer Alice
FSG Le Locle
SUI
2014
UKC
162
Stifani Elsa
Aucun
SUI
2012
UKC
163
Straubhaar Aloys
2009
UKC
164
Sunier Eliott
2012
UKC
165
Tavares Camille
2013
UKC
166
Terranova Aaron
FSG Les Brenets
SUI
2013
UKC
167
Tissot Shana-Lee
W10
SUI
2012
UKC
168
Vaneberg Liam
St-Blaise
SUI
2014
UKC
169
Vogel Juliette
FSG Les Verrières
SUI
2012
UKC
170
Vogel Yannis
FSG Couvet
SUI
2009
UKC
171
Vuille Oïhan
JJR
SUI
2013
UKC
172
Walthert Roman
2014
UKC
173
Wasowska Aaliya
2011
UKC
174
Wieland Emma
JJR
SUI
2014
UKC
175
Wuillemin Gabriel
2009
UKC
176
Wuillemin Rose
FSG LE LOCLE
SUI
2013
UKC
177
Wyss Eliott Sven
2008
UKC
178
Wyttenbach Gauthier
Ecole JJR
SUI
2014
UKC
179
Ziegler Crezzia
SEP Olympic
SUI
2013
UKC
180
Zaidan Eden
FSG Le Locle
SUI
2008
UKC
181
Mayoraz Louis
CEP Cortaillod
SUI
2008
UKC
182
Caillaud Clémence
CEP Cortaillod
SUI
2009
UKC