14. Aug 2021 Resisprint International - La Chaux-de-Fonds

Bib
Nat.
JG
Bewerbe
1
Abuaku Joshua
Allemagne
GER
1996
40H
2
Aceti Vladimir
Italie
ITA
1998
4
Adigida Onyema
Pays-Bas
NED
2000
5
Agard Terrence
Pays-Bas
NED
1990
400
8
Askovic Alexander
Allemagne
GER
1997
100
9
Atatou Wided
France
FRA
1999
10
Azevedo Cátia
Portugal
POR
1994
400
12
Barrett Alicia
Grande-Bretagne
GBR
1998
13
Boers Isayah
Pays-Bas
NED
1999
15
Bonevacia Liemarvin
Pays-Bas
NED
1989
200
17
Bouma Andrea
Pays-Bas
NED
1999
23
Chalmers Alastair
Grande-Bretagne
GBR
2000
40H
27
De Witte Laura
Pays-Bas
NED
1995
28
DePuydt Manon
Belgique
BEL
1997
200
30
Dobber Jochem
Pays-Bas
NED
1997
31
Domogala Patrick
Allemagne
GER
1993
100
34
Efoloko Jona
Grande-Bretagne
GBR
1999
35
Ellsworth Maureen
Pays-Bas
NED
1991
400
36
Fall Mouhamadou
France
FRA
1992
38
Fotopoulou Filippa
Chypre
CYP
1996
WEI
44
Heinle Fabian
Allemagne
GER
1994
WEI
46
Howard Shane
Irlande
IRL
1994
WEI
50
Kaden Lilly
Allemagne
GER
2001
100
51
Kielbasinska Anna
Pologne
POL
1990
54
Kloster Line
Norvège
NOR
1990
57
Kucera Martin
Slovaquie
SVK
1990
40H
58
Kwaou-Mathey Just
France
FRA
1999
11H
59
Lacoste Sokhna
France
FRA
2000
400
60
Lehikoinen Viivi
Finlande
FIN
1999
400
61
Lemaitre Christophe
France
FRA
1990
200
64
Luzolo Marye
Allemagne
GER
1995
WEI
68
Martina Churandy
Pays-Bas
NED
1984
100
69
Martinot Lagarde Pascal
France
FRA
1991
11H
70
McAlister Chris
Grande-Bretagne
GBR
1995
40H
73
Nel Wenda
Afrique du Sud
RSA
1988
40H
76
Ogunlewe Seye
Niger
NIG
1991
100
78
Ombissa-Dzangue Orlann
France
FRA
1991
100
81
Pedersen Sebastien Ree
DNK
DNK
1997
WEI
85
Saalberg Eveline
Pays-Bas
NED
1998
89
Schmidt Alica
Allemagne
GER
1998
400
93
Sedney Zoë
Pays-Bas
NED
2001
95
Smet Koen
Pays-Bas
NED
1992
11H
101
Vaillant Ludy
France
FRA
1995
40H
102
Van der Schaaf Liam
Pays-Bas
NED
1998
11H
104
Van Gool Joris
Pays-Bas
NED
1998
100
105
Van Hunenstijn Marije
Pays-Bas
NED
1995
108
Vukicevic Vladimir
Norvège
NOR
1991
11H
110
Wardenburg Nout
Pays-Bas
NED
1997
111
Wessolly Bianca Jessica
Allemagne
GER
1998
112
Zagainova Diana
Lituanie
LTU
1997
114
Aeschbacher Oksana
STB Leichtathletik
SUI
1998
40H
115
Ambrosini Coralie
SA Bulle
SUI
1997
117
Becerra Soraya
CABV Martigny
SUI
2004
100
118
Bokesa Abia Aauri Lorena
LC Brühl Leichtathletik
ESP
1988
119
Bonvin Julien
CA Sierre DSG
SUI
1999
40H
120
Bürgi Céline
LV Thun
SUI
1999
121
Caligiuri Iris
SA Bulle
SUI
2003
100
122
Castrini Timo
TV Länggasse Bern
SUI
2001
123
Dagry Samantha
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
1994
124
Deegbe Sedina
Stade Lausanne Athlétisme
SUI
2002
100
125
Devantay Charles
SA Bulle
SUI
1998
400
126
Dietsche Riccarda
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
1996
100
128
Eng Kristian
LAS Old Boys Basel
SUI
2001
100
129
Fahr Annina
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1993
40H
130
Flattich Kim
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1998
131
Fleury Auréline
FSG Alle
SUI
2004
HAM
132
Flück Luca
TV Länggasse Bern
SUI
1996
400
133
Frey Géraldine
LK Zug
SUI
1997
134
Garlinski Michèle
FSG Bernex-Confignon
SUI
1993
135
Gföhler Benjamin
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1994
WEI
136
Ghisletta Elisa
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
2005
137
Gloor Michelle
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2000
138
Goll Judith
BTV Chur Leichtathletik
SUI
1999
100
140
Güntert Enrico
LC Schaffhausen
SUI
1997
141
Gurba Alexandre
CEP Cortaillod
SUI
1984
HAM
142
Gyger Nathan
FSG Alle
SUI
1992
200
143
Halbheer Cornelia
LV Winterthur
SUI
1992
200
144
Handler Philipp
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1991
100
146
Hoenke Fabienne
LV Fricktal
SUI
2004
147
Hostettler Raphaël
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
2003
HAM
148
Huber Raphael
STV Willisau
SUI
1996
WEI
149
Inglin Sales
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1999
40H
150
Jones Jasper
LZ Thierstein
SUI
2004
151
King Sarah
LV Langenthal
SUI
1996
152
Kora Salomé
LC Brühl Leichtathletik
SUI
1994
100
153
Kouni Natacha
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
100
154
Küchler Danilo
TSV Rothenburg athletics
SUI
2004
40H
155
Küchler Fabio
TSV Rothenburg athletics
SUI
2004
200
156
Küng Joel
STB Leichtathletik
SUI
2002
157
Kunz Pascal
BTV Aarau Athletics
SUI
2002
158
Laaksonlaita Saana
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1993
159
Lerf Seraina
TV Länggasse Bern
SUI
2002
200
160
Lestrade Bradley
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
2001
161
Luginbühl Fabio
LV Thun
SUI
1998
162
Luparo Marco
STB Leichtathletik
ITA
1998
100
163
Lussi Joyce
Stade Genève
SUI
2002
100
164
Mantingh Lynn
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2000
165
Martin Joe
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2002
100
166
Maury Jarod
CA Sierre DSG
SUI
2001
167
Meier Enrico
BTV Aarau Athletics
SUI
2003
100
168
Mfomkpa Alain-Hervé
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
1996
200
169
Minghelli Alessandro
Versoix Athlétisme
ITA
2003
100
170
Moulinier Yann
CEP Cortaillod
SUI
1993
HAM
171
Naki David
TSV Düdingen
SUI
2002
172
Oppliger Monia
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
2003
HAM
173
Peña Brahian
GG Bern
SUI
1994
174
Perroud Alexis
CEP Cortaillod
SUI
2005
40H
175
Perroud Tristan
CEP Cortaillod
SUI
2005
400
176
Pic Noélie
FSG Alle
SUI
2006
HAM
177
Pichonnaz Alan
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
2001
178
Piffaretti Emma
US Ascona atletica
SUI
2002
179
Pin Wanheab
LV Winterthur
SUI
1985
100
180
Pointet Léonie
CA Riviera
SUI
2001
181
Raffi Serena
TV Wohlen AG
SUI
1993
DRE
182
Reais William Jeff
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1999
183
Reinle Cynthia
TV Unterseen
SUI
2000
184
Rüegg Nick
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
SUI
2001
185
Rusca Alizée
SA Bulle
SUI
1999
186
Schüpbach Joel
LAR Satus Oberentfelden
SUI
1999
187
Senn Giulia
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
400
188
Stöcklin Pascale
LAS Old Boys Basel
SUI
1997
STA
189
Svensson Felix
Versoix Athlétisme
SUI
1997
400
190
Tajana Mattia
GAB Bellinzona
SUI
1996
40H
192
Van Hoeymissen Loïc
CABV Martigny
SUI
1999
100
193
Vaucher Romain
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
2004
194
Vergères Arnaud
Stade Genève
SUI
1995
195
von Jackowski Selina
LAS Old Boys Basel
SUI
1997
196
Wäfler Sven
TV Konolfingen Athletics
SUI
2000
197
Weiss Lena
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
SUI
1994
198
Wernli Lena
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
40H
199
Willemin Zoé
CEP Cortaillod
SUI
2002
100
200
Zbären Noemi
SK Langnau
SUI
1994
201
Zurkirchen Tobias
TSV Rothenburg athletics
SUI
2004
40H
202
Huguenin-Elie Mathilde
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
2006
400
203
Lehmann Anthony
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
2001
204
Del Ponte Ajla
US Ascona atletica
SUI
1996
205
Sprunger Lea
COVA Nyon
SUI
1990
400
206
Wicki Silvan
BTV Aarau Athletics
SUI
1995
100
207
Cavalieri Anja
TV Buchs AG
SUI
1998
400
208
Baroke Lukas
BTV Aarau Athletics
SUI
2001
HAM
209
Valnet Jérémy
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
2003
210
Veuthey Louna
Académie Trail Running Valais
SUI
2006
400
211
Dubois Margau
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
2006
400
212
Hoffmann Lore
ATHLE.ch
SUI
1996
400
213
Serksniené Agne
Leichtathletik Club Zürich
LTU
1988
400
214
Brand Dany
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1996
40H
215
Pellaud Rachel
FSG Bassecourt
SUI
1995
400
216
Joseph Jason
LC Therwil
SUI
1998
11H
217
Kern Lucien
BTV Aarau Athletics
SUI
2002
100
219
Ansah-Peprah Lucas
Allemagne
GER
2000
220
Zeze Méba Mickaël
France
FRA
1994
100
221
Ansah Owen
Allemagne
GER
2000
222
Lai Luca
Italie
ITA
1992
223
Burnet Taymir
Pays-Bas
NED
1992
224
Adebola James
Allemagne
GER
2002
225
Paulina Hensley
Pays-Bas
NED
1993
100
226
Paissan Lorenzo
Italie
ITA
2000
100
227
Andersson Frederik
Denemark
DEN
2001
228
Andersson Kasper
Denemark
DEN
1997
229
Wagner Julian
Allemagne
GER
1998
100
230
Schmidt Roy
Allemagne
GER
1991
100
231
Mohamed Raphaël
France
FRA
1998
11H
232
Jakpa Jeremiah
Nigeria
NIG
1998
235
Zeze Ryan
France
FRA
1994
239
Spillmann Yann
France
FRA
2002
200
240
Lopez Brayan
Italie
ITA
1997
400
241
Watrin Julien
Belgique
BEL
1992
242
Agnou Caroline
SATUS Biel-Stadt
SUI
1996
244
Kratter Elena
GG Bern
SUI
1996
100
245
Gonzalez Sofia
CA Riviera
SUI
2001
100
246
Nielsen Gustav Lundholm
Denmark
DEN
1998
247
Gaffney Stephan
Irlande
IRL
1993
100
248
Marticke Michele
Allemagne
GER
1996
40H
249
Hobbs Zoé
New Zealand
NZL
1997
100
250
Meletto Silvia
Italie
ITA
1998
400
251
Folorunso Ayomide
Italie
ITA
1996
40H
252
Knight Jessy
Grande Bretagne
GBR
1994
253
Ledecka Daniela
Slovaquie
SLO
1996
254
Zeli Beatrice
Italie
ITA
2001
400
255
Van Vliet Leonie
Pays-Bas
NED
1993
257
Cassano Luca Antonio
Italie
ITA
1995
100
258
Bisset Catriona
Australie
AUS
1994
400
259
Pregnolato Alessandro
Italie
ITA
1995
260
Hilborne Mariette
Grande Bretagne
GBR
1984
STA
261
Vanderweken Patrizia
Luxembourg
LUX
1999
262
Ifeanyi Christian
Nigeria
NGR
1996
263
Aubry Antoine
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
1986
264
Argilli Elsa
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
1995
265
Siragusa Irene
Italy
ITA
1993
266
Bazolo Lorene Docrcas
Portugal
POR
1983
267
hermet Laetitia
Switzerland
SUI
1994
268
Colomb Aurélien
Stade Genève
SUI
1990
269
Freudiger Oliver
TV Länggasse Bern
SUI
2004
40H
271
Janiak Michelle
Allemagne
GER
1998
272
Van Puyvelde Margo
Belgique
BEL
1995
400