12. Jun 2021 Championnats valaisans - Martigny

Bib
Nat.
JG
Bewerbe
184
Clavien Jordan
CA Sierre DSG
SUI
2012
MK
185
Rey Dealan
CA Sierre DSG
SUI
2012
MK
186
Willen Henry
CA Sierre DSG
SUI
2012
MK
187
Cotten Eglantine
CA Sierre DSG
SUI
2012
MK
188
Emehatsion Heran
CA Sierre DSG
SUI
2012
MK
189
Savioz Julie
CA Sierre DSG
SUI
2012
MK
190
Theytaz Magalie
CA Sierre DSG
SUI
2012
MK
191
Aurat Alec
CA Sierre DSG
SUI
2010
192
Balmer Lucien
CA Sierre DSG
SUI
2010
193
Barras Yoann
CA Sierre DSG
SUI
2010
194
Besson Guillaume
CA Sierre DSG
SUI
2010
195
Bonvin Noam
CA Sierre DSG
SUI
2011
196
Florey Alexis
CA Sierre DSG
SUI
2010
197
Guntern Alexandre
CA Sierre DSG
SUI
2010
198
Matthey Nolan
CA Sierre DSG
SUI
2011
199
Schwery Margaux
CA Sierre DSG
SUI
2011
200
Monnet Paul
CA Sierre DSG
SUI
2008
201
Rey Bastien
CA Sierre DSG
SUI
2008
202
Rüeger Noah
CA Sierre DSG
SUI
2008
203
Sarrasin Théo
CA Sierre DSG
SUI
2009
204
Terrier Ryan
CA Sierre DSG
SUI
2008
205
Vallotton Samuel
CA Sierre DSG
SUI
2009
206
Cappelli Emeline
CA Sierre DSG
SUI
2009
207
Cotutiu Coralie
CA Sierre DSG
SUI
2008
208
Petitjean Marine
CA Sierre DSG
SUI
2008
209
Théodoloz Justine
CA Sierre DSG
SUI
2009
210
Bovier Kilian
CA Sion
SUI
2013
MK
211
Humbert Valentin
CA Sion
SUI
2012
MK
212
Juillerat Clément
CA Sion
SUI
2013
MK
213
Mounir Gauthier
CA Sion
SUI
2012
MK
214
Von Roten Félix
CA Sion
SUI
2012
MK
215
Bonvin Chloé
CA Sion
SUI
2013
MK
216
Fauchère Margot
CA Sion
SUI
2012
MK
217
Jacquier Kim
CA Sion
SUI
2013
MK
218
Marguet Cléandre
CA Sion
SUI
2012
MK
219
Miraillès Julie
CA Sion
SUI
2012
MK
220
Pitteloud Jade
CA Sion
SUI
2012
MK
221
PItteloud Lou
CA Sion
SUI
2012
MK
222
Pralong Zoé
CA Sion
SUI
2012
MK
223
Schwery Inès
CA Sion
SUI
2013
MK
224
Zengaffinen Anaïs
CA Sion
SUI
2012
MK
226
Akkus Hayden
CA Sion
SUI
2010
227
Bochatay Quentin
CA Sion
SUI
2011
228
Bonvin Théo
CA Sion
SUI
2011
229
Debons Arnaud
CA Sion
SUI
2011
230
Dessimoz Lenny
CA Sion
SUI
2011
231
Giroud Simon
CA Sion
SUI
2011
232
Huguenin Sébastien
CA Sion
SUI
2011
233
Julen Malick
CA Sion
SUI
2011
234
Reynard Maxime
CA Sion
SUI
2011
235
Ryser Hugo
CA Sion
SUI
2010
236
Saillen Gabriel
CA Sion
SUI
2011
237
Schumacher Thomas
CA Sion
SUI
2011
238
Biaggi Victoria
CA Sion
SUI
2011
239
Chevailler Lola
CA Sion
SUI
2010
240
Diederichs Kira
CA Sion
SUI
2011
241
Franzetti Clarisse
CA Sion
SUI
2010
242
Genolet Pauline
CA Sion
SUI
2011
243
Journel Loane
CA Sion
SUI
2010
244
Juillerat Zélie
CA Sion
SUI
2011
245
Lucas Mazelin Noémia
CA Sion
SUI
2011
246
Perrier Romane
CA Sion
SUI
2010
247
Torrent Amélie
CA Sion
SUI
2010
248
Widmer Marie
CA Sion
SUI
2011
249
Courtine Léo
CA Sion
SUI
2008
250
Franzetti Simon
CA Sion
SUI
2008
251
Zanini Matteo
CA Sion
SUI
2008
252
Debons Célia
CA Sion
SUI
2008
253
Martin Alyssia
CA Sion
SUI
2008
254
Métral Marion
CA Sion
SUI
2008
255
Schumacher Marie
CA Sion
SUI
2008
256
Zanella Sveva
CA Sion
SUI
2008
257
Vlek Doriane
CA Sion
SUI
2001
258
Coppey Samuel
CA Vétroz
SUI
1991
DIS
259
Coquoz Samuel
CA Vétroz
SUI
1996
400
260
Gabioud Loann
CA Vétroz
SUI
1992
261
Erard Jesse
CA Vétroz
SUI
2013
MK
262
Vouillamoz Alexandre
CA Vétroz
SUI
2012
MK
263
Abbet Camille
CA Vétroz
SUI
2013
MK
264
Duc Emilie
CA Vétroz
SUI
2013
MK
265
Gessler Tifenn
CA Vétroz
SUI
2012
MK
266
Jacquier Kezia
CA Vétroz
SUI
2012
MK
267
Meyer Léa
CA Vétroz
SUI
2013
MK
268
Zembas Giulia
CA Vétroz
SUI
2012
MK
269
Duc Samuel
CA Vétroz
SUI
2011
270
Gasser Yan
CA Vétroz
SUI
2011
271
Minnig Nolan
CA Vétroz
SUI
2010
272
Vouillamoz Timéo
CA Vétroz
SUI
2011
273
Abbet Pauline
CA Vétroz
SUI
2010
274
Biselx Léane
CA Vétroz
SUI
2010
275
Claivaz Ailyne
CA Vétroz
SUI
2010
276
Gaillard Alicia
CA Vétroz
SUI
2010
277
Luyet Marie
CA Vétroz
SUI
2011
278
Reynard Joanne
CA Vétroz
SUI
2010
279
Verleye Alice
CA Vétroz
SUI
2010
280
Carrupt Nathan
CA Vétroz
SUI
2008
281
Erard Reno
CA Vétroz
SUI
2008
282
Lugon Ethan
CA Vétroz
SUI
2009
283
Zuchuat Noham
CA Vétroz
SUI
2008
284
Duc Noémie
CA Vétroz
SUI
2009
285
Fournier Laura
CA Vétroz
SUI
2008
286
Gessler Erine
CA Vétroz
SUI
2009
287
Luyet Chloé
CA Vétroz
SUI
2009
288
Reynard Céline
CA Vétroz
SUI
2009
289
Fanelli Carole
CA Vétroz
SUI
2001
SPE
290
Machado Inès
CA Vouvry
POR
2012
MK
291
Muller Rémy
CA Vouvry
SUI
2011
292
Chatagny Luca
CA Vouvry
SUI
2008
293
Grimaldi Syrielle
CA Vouvry
SUI
2008
294
Rebord Célia
CA Vouvry
SUI
2009
295
Bonvin Sam
CABV Martigny
SUI
1998
STA
296
Cambone Alessandro
CABV Martigny
SUI
1979
STA
297
Gabioud Romain
CABV Martigny
SUI
2001
1K5
298
Pralong Candide
CABV Martigny
SUI
1990
1K5
299
Van Hoeymissen Loïc
CABV Martigny
SUI
1999
100
300
Boisset Ismael
CABV Martigny
SUI
2012
MK
301
Gressy Alexis
CABV Martigny
SUI
2012
MK
302
Heldner Louis
CABV Martigny
SUI
2012
MK
303
Joho Maxendre
CABV Martigny
SUI
2013
MK
304
Leboeuf Emil
CABV Martigny
SUI
2012
MK
305
Luy Kilian
CABV Martigny
SUI
2012
MK
306
Raboud Florent
CABV Martigny
SUI
2012
MK
307
Rouvinez Baptiste
CABV Martigny
SUI
2012
MK
308
Saillen Eliot
CABV Martigny
SUI
2013
MK
309
Boisset Callie
CABV Martigny
SUI
2013
MK
310
Bourgeois Justine
CABV Martigny
SUI
2012
MK
311
Koné Léna
CABV Martigny
SUI
2012
MK
312
Luy Alicia
CABV Martigny
SUI
2012
MK
313
Rousseaux Clémence
CABV Martigny
SUI
2012
MK
314
Siby Naomi
CABV Martigny
SUI
2013
MK
315
Vouilloz Justine
CABV Martigny
SUI
2012
MK
316
Fanti Roméo
CABV Martigny
SUI
2011
317
Genoud Timothée
CABV Martigny
SUI
2011
318
Terrettaz Cyril
CABV Martigny
SUI
2011
319
Vouilloz Alexis
CABV Martigny
SUI
2011
320
Boito Molly
CABV Martigny
SUI
2011
321
Fellay Hermione
CABV Martigny
SUI
2010
322
Hajdu Vivien
CABV Martigny
HUN
2010
323
Heldner Mia
CABV Martigny
SUI
2010
324
Kaarenmaa Maija
CABV Martigny
SUI
2010
325
Leboeuf Léa
CABV Martigny
SUI
2010
326
Moulin Ella
CABV Martigny
SUI
2010
327
Thurre Kenza
CABV Martigny
SUI
2011
328
Venker Emmeline
CABV Martigny
SUI
2011
329
Genoud Mathias
CABV Martigny
SUI
2008
330
Lecomte Teo
CABV Martigny
SUI
2009
331
Moulin Mathéo
CABV Martigny
SUI
2009
332
Raboud Lionel
CABV Martigny
SUI
2009
333
Robert Gaspard
CABV Martigny
SUI
2008
334
Roth Marin
CABV Martigny
SUI
2009
335
Solazzi Alessio
CABV Martigny
SUI
2009
336
Venker Nathan
CABV Martigny
SUI
2009
337
Alves Sucena Melo Jolenne
CABV Martigny
SUI
2008
338
Blanchet Apolline
CABV Martigny
SUI
2008
339
Bourgeois Alice
CABV Martigny
SUI
2009
340
Bourgeois Laly
CABV Martigny
SUI
2009
341
Bourgeois Lola
CABV Martigny
SUI
2009
342
Copt Zélie
CABV Martigny
SUI
2009
343
Dini Ella-Lizie
CABV Martigny
SUI
2009
344
Fanti Laly
CABV Martigny
SUI
2008
345
Filippin Emma
CABV Martigny
SUI
2009
346
Guillou Yuna
CABV Martigny
SUI
2008
347
Moret Célia
CABV Martigny
SUI
2008
348
Ouattara Nora
CABV Martigny
SUI
2009
349
Pierroz Lily
CABV Martigny
SUI
2008
350
Ramuz Claire
CABV Martigny
SUI
2009
351
Saillen Amélie
CABV Martigny
SUI
2008
352
Siby Mina
CABV Martigny
SUI
2009
353
Liaci Oria
CABV Martigny
SUI
2001
354
Theurillat Marie
CABV Martigny
SUI
1998
355
Amaniel Habtom
CHP Genève
ERI
1990
1K5
356
Boillat Flora
COVA Nyon
SUI
2004
SPE
357
Terrettaz Eliot
ES Ayent Anzère
SUI
2013
MK
358
Fasnacht Elisa
ES Ayent Anzère
SUI
2012
MK
359
Briguet Laora
ES Ayent Anzère
SUI
2010
360
Maytain Maïlys
ES Ayent Anzère
SUI
2010
361
Délétroz Marc
ES Ayent Anzère
SUI
2008
362
Terretaz Noé
ES Ayent Anzère
SUI
2009
363
Bigler Elana
Fémina Vicques
SUI
1999
DIS
364
Bigler Méline
Fémina Vicques
SUI
2005
DIS
365
Bigler Noélie
Fémina Vicques
SUI
2005
SPE
366
Rouvinez Arthur
kids+athletics
SUI
2013
MK
367
Eyer Levin
kids+athletics
SUI
2009
368
Amherd Fabian
LC Turicum
SUI
2001
369
Baumgartner Lino
LLT Oberwallis
SUI
2012
MK
370
Baumgartner Yoan
LLT Oberwallis
SUI
2012
MK
371
Baumgartner Elin
LLT Oberwallis
SUI
2014
MK
372
Pistorius Ashley
LLT Oberwallis
SUI
2012
MK
373
Jordan Matilda
LLT Oberwallis
SUI
2010
1K0
374
Modaffari Greta
LLT Oberwallis
SUI
2011
60M
375
Demostene Sandro
LLT Oberwallis
SUI
2009
376
Pistorius Flynn
LLT Oberwallis
SUI
2009
377
Sarbach Gianluca
LLT Oberwallis
SUI
2009
378
Zimmermann Elia
LLT Oberwallis
SUI
2008
379
Jordan Lara
LLT Oberwallis
SUI
2008
380
Kreuzer Vivienne
LLT Oberwallis
SUI
2008
381
Riedel Fabienne
LLT Oberwallis
GER
2008
382
Squaratti Melanie
LLT Oberwallis
SUI
2008
383
Zimmermann Laura
LLT Oberwallis
SUI
2009
384
Schär Alicia
LV Langenthal
SUI
2003
400
385
Amacker Lena
LV Visp
SUI
2007
386
Di Nocera Kevin
SFG Collombey-Muraz
SUI
1994
387
Parvex Léane
SFG Collombey-Muraz
SUI
2012
MK
388
Sudan Elise
SFG Collombey-Muraz
SUI
2012
MK
389
Caprani Cameron Dean
SFG Collombey-Muraz
SUI
2010
390
CHABLAIS Noa
SFG Collombey-Muraz
SUI
2011
391
MICHELLOD Cloé
SFG Collombey-Muraz
SUI
2010
392
Berra Loan
SFG Collombey-Muraz
SUI
2008
393
Mairet Thibaud
SFG Collombey-Muraz
SUI
2008
394
Boulahssan Louise
SFG Collombey-Muraz
FRA
2008
395
Schers Romane
SFG Collombey-Muraz
SUI
2009
396
Vuissoz Maxime
SFG Conthey
SUI
2012
MK
397
Rapillard Sarah
SFG Conthey
SUI
2012
MK
398
Antille Kilian
SFG Conthey
SUI
2010
399
Darbellay Maxence
SFG Conthey
SUI
2010
400
Rapillard Julie
SFG Conthey
SUI
2010
401
Reis Lidia
SFG Conthey
SUI
2011
402
Vouillamoz Eline
SFG Conthey
SUI
2011
403
Zen Ruffinen Lena
SFG Conthey
SUI
2010
404
Fellay Camille
SG St-Maurice
SUI
2012
MK
405
Rimet Léna
SG St-Maurice
SUI
2014
MK
406
Duay Valentin
SG St-Maurice
SUI
2011
407
Fellay Maxence
SG St-Maurice
SUI
2010
408
Schneider Alexis
SG St-Maurice
SUI
2010
409
Chambovay Margot
SG St-Maurice
SUI
2011
410
Vuilloud Alyssa
SG St-Maurice
SUI
2011
411
Reuse Jules
SG St-Maurice
SUI
2008
1K0
412
Veyrand Nael
SG St-Maurice
SUI
2009
1K0
413
Badoux Keren
SG St-Maurice
SUI
2009
414
Guimdo Kesy
SG St-Maurice
98
2008
KUG
415
Jordan Laura
SG St-Maurice
SUI
2008
416
Pinto Ricardo
Stade Genève
SUI
1987
1K5
417
Teklemichal Haben
Stade Genève
ERI
1999
400
418
Wyss Colin
Stade Genève
SUI
1995
1K5
419
Lagrange Pierre-Adrien
Stade Lausanne Athlétisme
FRA
1985
420
Bellwald Tobias
STV Gampel
SUI
2013
MK
421
Ruppen Luca
STV Gampel
SUI
2012
MK
422
Bellwald Samuel
STV Gampel
SUI
2011
423
Bregy Gian
STV Gampel
SUI
2011
424
Bellwald Julian
STV Gampel
SUI
2009
425
Keulers Kyra
STV Gampel
SUI
2009
426
Vogel Saskia
STV Gampel
SUI
2008
427
Bilgischer Michelle
STV Gampel
SUI
1996
428
Belibi Adryen
T-R-T Athlétisme Monthey
SUI
2013
MK
429
Djitik Joachim
T-R-T Athlétisme Monthey
SUI
2013
MK
430
Stadelmann Mattia
T-R-T Athlétisme Monthey
SUI
2013
MK
431
Djitik Matteo
T-R-T Athlétisme Monthey
SUI
2011
432
Djitik Naomie
T-R-T Athlétisme Monthey
SUI
2011
433
Felli Corentin
T-R-T Athlétisme Monthey
SUI
2009
434
Lokaj Loris
T-R-T Athlétisme Monthey
SUI
2009
435
Palaz Mahéra
T-R-T Athlétisme Monthey
SUI
2009
436
Zilinskaite Amélia
T-R-T Athlétisme Monthey
SUI
2009
437
Dewitte Valerie
T-R-T Athlétisme Monthey
BEL
1980
438
Talevska Ivana
T-R-T Athlétisme Monthey
MKD
2005
439
Schwery Christine
TV Naters
SUI
2010
440
Summermatter Jana
TV Naters
SUI
2010
441
Zenklusen Finja
TV Naters
SUI
2011
442
Imwinkelried Ladina
TV Naters
SUI
2009
443
Salzmann Nina
TV Naters
SUI
2009
444
Bütler Isabelle
TV Wohlen AG
SUI
1991
10H
445
Veyrand Adrien
SG St-Maurice
SUI
2013
WEZ
446
SUI
0