12. Sep 2020 Meeting de Moutier - Moutier

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
160
Aliouane Laïla
CA Moutier
SUI
2008
161
Altermatt Jana
STV Welschenrohr
SUI
2007
162
Anker Mani
Biel/Bienne Athletics
SUI
2007
163
Atienza Lara
FSG Alle
SUI
2006
164
Babey Léonore
CA Fontenais
SUI
2006
165
Babey Maude
CA Fontenais
SUI
2008
166
Bandelier Corentin
FSG Alle
SUI
2009
167
Barboni Anastasia
Delémont Athlétisme
SUI
2003
SPE
168
Beck Daniel
SATUS Biel-Stadt
SUI
2001
SPE
169
Bélet Maxime
FSG Alle
SUI
2002
100
170
Bélet Morgan
FSG Alle
SUI
2005
80M
171
Berbier Jade
Fémina Vicques
SUI
2009
172
Bergé Constantin
FSG Alle
FRA
2005
HOC
173
Bigler Elana
Fémina Vicques
SUI
1999
174
Bigler Méline
Fémina Vicques
SUI
2005
DIS
175
Bigler Noélie
Fémina Vicques
SUI
2005
176
Bilat Lauriane
CA des Franches-Montagnes
SUI
2007
177
Binder Chantal
SC Liestal
GER
2007
178
Binggeli Joel
TV Länggasse Bern
SUI
2004
179
Bobst Silvan
STV Welschenrohr
SUI
2008
180
Boivin Zoé
CA Moutier
SUI
2011
181
Brunner Nicola
STV Welschenrohr
SUI
2006
80M
182
Bueche Sean
CA Moutier
SUI
2006
183
Cattin Clément
FSG Alle
SUI
2012
184
Cattin Noah
FSG Alle
SUI
2014
185
Cattin Romane
FSG Alle
SUI
2009
186
Chatelain Mathieu
FSG St-Imier
SUI
2006
187
Chavanne Pauline
CA des Franches-Montagnes
SUI
2006
188
Chételat Luisa
Fémina Vicques
SUI
2007
189
Chételat Sofia
FSG Courroux
SUI
2004
MEI
190
Choffat Maëlle
FSG Alle
SUI
2009
191
Collioud Delia
STV Welschenrohr
SUI
2005
192
Collioud Noah
STV Welschenrohr
SUI
2009
193
Collioud Sophia
STV Welschenrohr
SUI
2003
194
Costa Chiara
LV Langenthal
SUI
2005
600
195
De Matteis Alessio
CA Courtelary
SUI
2011
196
Duarte Louro Daniela
CA Courtelary
POR
2010
197
Erba Anou
CA des Franches-Montagnes
SUI
1981
WEI
198
Erdin Céline
STV Welschenrohr
SUI
2007
199
Fink Andrea
STV Welschenrohr
SUI
1999
200
Fluckiger Gaetan
FSG Alle
SUI
2004
201
Fluri Salome
STV Welschenrohr
SUI
2010
202
Frainier Célien
CA Fontenais
SUI
2007
203
Froidevaux Ayan
CA des Franches-Montagnes
SUI
2006
204
Froidevaux Ilyas
CA des Franches-Montagnes
SUI
2006
205
Fuchs Linus
STV Welschenrohr
SUI
2006
600
206
Furrer Joya
STV Welschenrohr
SUI
2009
207
Furrer Robin
STV Welschenrohr
SUI
2007
208
Gerber Laura
FSG Alle
SUI
2006
209
Giammarino Mélissa
CA Fontenais
SUI
2009
210
Gillen Abdullah
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2011
211
Glatzfelder Kai
STV Welschenrohr
SUI
2007
60M
212
Glatzfelder Yves
STV Welschenrohr
SUI
2009
213
Gouttefarde Cassandra
TV Länggasse Bern
SUI
2008
600
214
Gouttefarde Victoria
TV Länggasse Bern
SUI
2010
600
215
Gouttefarde Yannick
TV Länggasse Bern
SUI
1974
216
Graber Léonie
FSG Alle
SUI
2008
217
Habermacher Andreas
LC Luzern
SUI
1968
MEI
218
Habermacher Lola
CA Fontenais
SUI
2009
219
Habermacher Nina
CA Fontenais
SUI
2011
220
Hausheer Jan
TV Unterseen
SUI
2007
221
Hausheer Marc
TV Unterseen
SUI
2005
222
Houlmann Christian
Stade Genève
SUI
1969
MEI
223
Jordi Lola
TV Olten
SUI
2003
100
224
Kladoumbaye Eva
CA Moutier
SUI
2011
225
Kladoumbaye Léa
CA Moutier
SUI
2008
226
Kladoumbaye Luca
CA Moutier
SUI
2013
227
Konaté Tea Jean-Norbert
CA Moutier
98
2005
228
Kottelat Romane
CA des Franches-Montagnes
SUI
2005
229
Kouyoumdjian Amalia
CA Moutier
SUI
2007
DIS
230
Kouyoumdjian Timea
CA Moutier
SUI
2009
231
Künzli Nathanael
STV Welschenrohr
SUI
2003
232
Lachat Louise
CA Moutier
SUI
2013
233
Lehmann Maxime
CA Fontenais
SUI
2006
234
Lièvre Maude
FSG Alle
SUI
2007
235
Lisser Alicia
STV Welschenrohr
SUI
2002
SPE
236
Loffroy Noah
CA Courtelary
SUI
2012
237
Maître Lucas
CA des Franches-Montagnes
SUI
2004
238
Masini Alicia
CA des Franches-Montagnes
SUI
2005
100
239
Masini Elena
CA des Franches-Montagnes
SUI
2007
WEI
240
Mathys Sebastian
STV Welschenrohr
SUI
2010
241
Mathys Vivienne
STV Welschenrohr
SUI
2011
242
Monachon Maxime
CA Courtelary
SUI
2008
243
Müller Nora
STV Welschenrohr
SUI
2006
244
Muratta Erika
CA Moutier
SUI
2012
245
Oberli Frédéric
CA Moutier
SUI
1970
MEI
246
Parrat Lisa
CA des Franches-Montagnes
SUI
2009
247
Racordon Anouck
CA Fontenais
SUI
1976
KUG
248
Racordon Lisa
CA Fontenais
SUI
2013
249
Ramos Lopez Adryan
CA Courtelary
ESP
2012
250
Ramos Lopez Aytana
CA Courtelary
ESP
2008
251
Ravelomahefa Téah
Delémont Athlétisme
SUI
2007
252
Rérat Benjamin
FSG Alle
SUI
1995
100
253
Ristori Sébastien
CA Moutier
SUI
2002
600
254
Ruffener Samuel
LLT Oberwallis
SUI
2007
600
255
Schärz Léa
FSG Alle
SUI
2009
256
Schindelholz Sarah
CA Courtelary
SUI
2002
257
Schmid Elise
STV Welschenrohr
SUI
2009
258
Schneeberger Ronny
STV Welschenrohr
SUI
2000
259
Schneider Luca
LZ Thierstein
SUI
2008
260
Schneider Yanic
LZ Thierstein
SUI
2006
261
Siegrist Kevin
BTV Aarau Athletics
SUI
2011
262
Siegrist Yanick
BTV Aarau Athletics
SUI
2013
263
Simmen Célian
CA Moutier
SUI
2009
264
Studer Noëlle
STV Welschenrohr
SUI
2005
265
Thummel Alain
FSG Alle
SUI
1998
100
266
Vallat Charlotte
CA Fontenais
SUI
2010
267
Vallat Colin
CA Fontenais
SUI
2005
268
Vifian Amalia
FSG Alle
SUI
2011
269
Vogel Jérémie
FSG Alle
SUI
2005
600
270
Vogel Quentin
Delémont Athlétisme
SUI
2002
KUG
271
Voillat Maëlle
CA Fontenais
SUI
2009
272
Von Niederhäusern Aurel
FSG Alle
SUI
2009
273
Von Niederhäusern Zélie
FSG Alle
SUI
2007
274
Vorpe Simon
CA Courtelary
SUI
2001
275
Wiederkehr Jonathan
Biel/Bienne Athletics
SUI
2006
276
Wiedmer Alan
CA Moutier
SUI
2007
277
Wipfli Noée
STB Leichtathletik
SUI
2007
600
278
Wipfli Ramon
STB Leichtathletik
SUI
2004
600
279
Wuethrich Elea
CA Moutier
SUI
2007
280
Wüthrich Nils
CA Moutier
SUI
2009
281
Zetrenne Djoventsky
FSG Alle
HAI
2006
282
Zuber Léna
FSG Alle
SUI
2009
283
Buchs Kelyan
FSG Bassecourt
SUI
2008
284
Morais Pinto Lucas
FSG Bassecourt
SUI
2008
285
Edwards Hanna
TV Muttenz athletics
GBR
2011
286
GBR
0
287
Furrer Joya
STV Welschenrohr
SUI
2009
288
Glatzfelder Kai
STV Welschenrohr
SUI
2007
BAL
289
Zeltner Ramon
TSV Kestenholz
SUI
2010
290
Straumann Katja
TSV Kestenholz
SUI
2010
291
Dietrich Khanisha
TSV Kestenholz
SUI
2009
292
Junod Yohan
CA Courtelary
SUI
2012
293
Klaey Michaël
Delémont Athlétisme
SUI
1984
KUG