15. Sep 2020 Galà dei Castelli - Bellinzona

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
1
Del Ponte Ajla
US Ascona atletica
SUI
1996
100
2
Samuel Jamile
Netherlands
NED
1992
100
3
Awuah Kristal
Great Britain
GBR
1999
100
4
Eftimova Inna
Bulgaria
BUL
1988
100
5
Reinle Cynthia
TV Unterseen
SUI
2000
100
6
Hunt Amy
Great Britain
GBR
2002
100
7
Müller Laura
Germany
GER
1995
100
8
Schippers Dafne
Netherlands
NED
1992
100
11
Visser Nadine
Netherlands
NED
1995
10H
12
Bogliolo Luminosa
Italy
ITA
1995
10H
13
Mayer Isabel
Germany
GER
1993
10H
14
Harala Lotta
Finland
FIN
1992
10H
15
Carmassi Giada
Italy
ITA
1994
10H
16
Miteva Elena
Bulgaria
BUL
1992
10H
17
Kambundji Ditaji
STB Leichtathletik
SUI
2002
10H
18
Piffaretti Emma
US Ascona atletica
SUI
2002
10H
21
Bol Femke
Netherlands
NED
2000
40H
22
Sprunger Lea
COVA Nyon
SUI
1990
40H
23
Tkachuk Viktoriya
Ukraine
UKR
1994
40H
24
Kloster Line
Norway
NOR
1990
40H
25
Giger Yasmin
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1999
40H
26
Cavalleri Valentina
Italy
ITA
1995
40H
31
Büchel Selina
KTV Bütschwil
SUI
1991
800
32
Cichocka Angelika
Poland
POL
1988
800
33
Reekie Jemma
Great Britain
GBR
1998
800
34
Hynne Hedda
Norway
NOR
1990
800
35
Vancardo Veronica
TSV Düdingen
SUI
2000
800
36
Hoffmann Lore
ATHLE.ch
SUI
1996
800
37
Sarna Angelika
Poland
POL
1997
800
38
Sclabas Delia
Gerbersport
SUI
2000
800
39
Sloot Bregje
Netherlands
NED
2000
800
40
Fehler Selina
LC Regensdorf
SUI
1998
800
51
Meijer Michaela
Sweden
SWE
1993
STA
52
Peinado Robeilys
Venezuela
VEN
1997
STA
53
Moser Angelica
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1997
STA
55
Lotout Marion
France
FRA
1989
STA
56
Bruni Roberta
Italy
ITA
1994
STA
57
Smets Fanny
Belgium
BEL
1986
STA
59
Stöcklin Pascale
LAS Old Boys Basel
SUI
1997
STA
60
Falcone Bianca
Italy
ITA
1995
STA
72
Samuel Jamile
Netherlands
NED
1992
200
73
Klaver Lieke
Netherlands
NED
1998
200
74
Van Hunenstijn Marije
Netherlands
NED
1995
200
75
Šerkšnienė Agné
Lithuania
LTU
1988
200
76
Kaddari Dalia
Italy
ITA
2001
200
77
Schwarzinger Julia
Austria
AUT
1997
200
101
Simbine Akani
Republic of South Africa
RSA
1993
100
102
Martina Churandy
Netherlands
NED
1984
100
103
Fornasari Freider
Italy
ITA
1997
100
104
Tortu Filippo
Italy
ITA
1998
100
105
Kemp Demek
United States of America
USA
1996
100
106
Burnet Taymir
Netherlands
NED
1992
100
107
Hartmann Joshua
Germany
GER
1999
100
108
Mudiyanselage Yupun Abeykoon
Sri Lanka
SRI
1994
100
111
Alkana Antonio
Republic of South Africa
RSA
1990
11H
112
Czykier Damian
Poland
POL
1992
11H
113
Joseph Jason
LC Therwil
SUI
1998
11H
114
Mallet Aaron
United States of America
USA
1994
11H
115
Dal Molin Paolo
Italy
ITA
1987
11H
116
King David
Great Britain
GBR
1994
11H
117
Vukicevic Vladimir
Norway
NOR
1991
11H
118
Fillery Cameron
Great Britain
GBR
1998
11H
121
Zalewski Karol
Poland
POL
1993
400
122
Dobber Jochem
Netherlands
NED
1997
400
123
Schneider Patrick
Germany
GER
1992
400
124
Van Niekerk Wayde
Republic of South Africa
RSA
1992
400
125
Petrucciani Ricky
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2000
400
126
Reais William Jeff
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1999
400
127
Boers Isayah
Netherlands
NED
1999
400
128
Spitz Lionel
Adliswil Track Team
SUI
2001
400
129
Notz Vincent
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1997
400
130
Moggi Filippo
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1999
400
131
Barr Thomas
Ireland
IRL
1992
40H
132
Vaillant Ludvy
France
FRA
1995
40H
133
Kendziera David
United States of America
USA
1994
40H
134
Teles Marcio
Brazil
BRA
1994
40H
135
Brand Dany
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1996
40H
136
Mcalister Chris
Great Britain
GBR
1995
40H
137
Angela Ramsey
Netherlands
NED
1999
40H
138
Okoro Efekemo
Great Britain
GBR
1992
40H
139
Mfomkpa Alain-Hervé
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
1996
40H
140
Inglin Sales
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1999
40H
141
Tajana Mattia
GAB Bellinzona
SUI
1996
40H
142
Dester Dario
Italy
ITA
1900
40H
151
Lewandowski Marcin
Poland
POL
1987
1K5
152
Abdikadar Sheik Ali Mohad
Italy
ITA
1993
1K5
153
Copeland Piers
Great Britain
GBR
1998
1K5
154
Girma Lamecha
Ethiopia
ETH
2000
1K5
155
Bussotti Neves Joao
Italy
ITA
1993
1K5
156
Barega Selemon
Ethiopia
ETH
2000
1K5
157
Lay Joshua
Great Britain
GBR
2000
1K5
158
Nikolli David
Albania
ALB
1994
1K5
160
Rinne Joonas
Finland
FIN
1995
1K5
161
Raess Jonas
LC Regensdorf
SUI
1994
1K5
162
Elmer Tom
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1997
1K5
163
Bouih Yassin
Italy
ITA
1996
1K5
164
Laurent Guillaume
ATHLE.ch
SUI
1990
1K5
165
Czerwinski Adam
Poland
POL
1988
1K5
171
Gayle Tajay
Jamaica
JAM
1996
WEI
172
Samaai Ruswahl
Republic of South Africa
RSA
1991
WEI
173
Pulli Kristian
Finland
FIN
1994
WEI
174
Ehammer Simon
TV Teufen
SUI
2000
WEI
175
Gföhler Benjamin
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1994
WEI
176
Randazzo Filippo
Italy
ITA
1996
WEI
177
Ullmann Christopher
LAS Old Boys Basel
SUI
1993
WEI
178
Bäck Kristian
Finland
FIN
1996
WEI
179
Jopek Mateusz
Poland
POL
1996
WEI
180
Gyger Nathan
FSG Alle
SUI
1992
400
181
Trösch Daniel
STV Beinwil/Freiamt
SUI
1986
400
201
Oberti Nathan
GAB Bellinzona
SUI
2003
100
202
Schenk Mattia
FG Malcantone
SUI
2003
100
203
Pirolli Giovanni
US Ascona atletica
SUI
2004
100
204
Pasteris Gioele
SA Bellinzona
SUI
2002
100
205
Camenzind Thomas
SFG Airolo
SUI
2001
100
206
Bähler Gioele
Atletica Mendrisiotto
SUI
2003
100
207
Balestra Filippo
GAB Bellinzona
SUI
2003
100
208
Piffaretti Remy
Atletica Mendrisiotto
SUI
2004
100
212
Crescini Noah
AS Monteceneri
SUI
2006
600
213
De Marco Gioele
AS Monteceneri
SUI
2006
600
214
Müller Yannis
AS Monteceneri
SUI
2005
600
215
Weibel Noah
AS Monteceneri
SUI
2005
600
216
Schaer Yannick
SA Bellinzona
SUI
2006
600
217
Müller Cédric
AS Monteceneri
SUI
2007
600
218
Trezzini Daniele
SAM Massagno
SUI
2007
600
219
Zenker Niko
Atletica Tenero 90
GER
2007
600
220
Marcoli Elia
FG Malcantone
SUI
2007
600
221
Lafranchi Leonardo
GAB Bellinzona
SUI
2007
600
222
Del Siro Isacco
GAD Dongio
SUI
2006
600
223
Sain Rahul
US Ascona atletica
SUI
2007
600
224
Maggetti Elia
VIRTUS Locarno
SUI
2006
600
225
Piffaretti Emma
US Ascona atletica
SUI
2002
100
226
Pasteris Rachele
SA Bellinzona
SUI
2001
100
227
Regazzoni Desirée
FG Malcantone
SUI
2004
100
228
Tahou Maëva
SA Bellinzona
SUI
2003
100
229
Tedeschi Tessa
SFG Airolo
SUI
2001
100
230
Rossi Ulla
SA Bellinzona
SUI
2003
100
231
Vitali Matilde
GAB Bellinzona
ITA
2004
100
232
Gervasoni Bernadette
SA Bellinzona
SUI
2003
100
235
Berini Gaia
GAB Bellinzona
SUI
2005
600
236
Rossi Zoe
SA Bellinzona
SUI
2005
600
237
Baggi Alice
AS Monteceneri
SUI
2005
600
238
Venzi Melissa
AS Monteceneri
SUI
2005
600
239
Baldi Federica
USC Capriaschese-Atletica
SUI
2005
600
240
Di Domenico Siria
AS Monteceneri
SUI
2006
600
241
Grossi Laura
SA Bellinzona
SUI
2006
600
242
Cocconi Lea
USC Capriaschese-Atletica
SUI
2006
600
243
Degiorgi Aurora
GAD Dongio
SUI
2005
600
245
Rossi Viola
Vis Nova Agarone
SUI
2006
600
247
Wohlgemuth Caterina
AS Monteceneri
SUI
2005
600
248
Mozzetti Mia
US Ascona atletica
SUI
2006
600
300
Venzi Daiana
AS Monteceneri
SUI
2007
5XF
301
Caggiano Anna
AS Monteceneri
SUI
2008
5XF
302
Ranzoni Emma
AS Monteceneri
SUI
2007
5XF
303
Lavigna Chiara
AS Monteceneri
SUI
2007
5XF
304
De Marco Aurora
AS Monteceneri
SUI
2007
5XF
310
Peduzzi Chiara
GAB Bellinzona
SUI
2008
5XF
311
Gianinazzi Sara
GAB Bellinzona
SUI
2007
5XF
312
Felice Ester
GAB Bellinzona
SUI
2007
5XF
313
Berini Elisa
GAB Bellinzona
SUI
2007
5XF
314
Stroppini Ambra
GAB Bellinzona
SUI
2007
5XF
320
Mozzini Lisa
SA Bellinzona
SUI
2007
5XF
321
Pontarolo Giulia
SA Bellinzona
SUI
2007
5XF
322
Nesurini Cheyenne
SA Bellinzona
SUI
2007
5XF
323
Rossi Lea
SA Bellinzona
SUI
2007
5XF
324
Codiroli Thais
SA Bellinzona
SUI
2007
5XF
330
Schoos Charlotte
SAM Massagno
SUI
2008
5XF
331
Hurle Elisa
SAM Massagno
SUI
2007
5XF
332
Triangeli Lia
SAM Massagno
SUI
2007
5XF
333
Tricarico Elisa
SAM Massagno
SUI
2008
5XF
334
Rosa Emma
SAM Massagno
SUI
2007
5XF
340
Pollini Elettra
US Ascona atletica
SUI
2007
5XF
341
Cadloni Nila
US Ascona atletica
SUI
2008
5XF
342
Pirotta Aicha
US Ascona atletica
SUI
2008
5XF
343
Orsi Mia
US Ascona atletica
SUI
2008
5XF
344
Galeazzi Thais
US Ascona atletica
SUI
2008
5XF
350
Brenna Melissa
USC Capriaschese-Atletica
SUI
2008
5XF
351
Berger Jennis
USC Capriaschese-Atletica
SUI
2008
5XF
352
Caissutti Elsa
USC Capriaschese-Atletica
SUI
2008
5XF
353
Volger Cecilia
USC Capriaschese-Atletica
SUI
2007
5XF
354
Stampanoni Olivia
USC Capriaschese-Atletica
SUI
2008
5XF