04. Jul 2020 LCZ NW Meeting - Zürich

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
1
Aerni Tyler
BTV Aarau Athletics
SUI
2005
2
Ahferom Saymon
Leichtathletik Club Zürich
ERI
2007
3
Alfaré Anouk
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
4
Altherr Vanessa
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
5
Andreoli Lola
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2006
6
Andreoli Marlon
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2008
7
Anex Andri
LAS Old Boys Basel
SUI
2005
8
Auf der Maur Janik
LA Mutschellen
SUI
2009
9
Baer Seraina
LC Meilen
SUI
2009
10
Bartholdi Leo
LC Meilen
SUI
2006
11
Bauer Lucy
LAC TV Unterstrass Zürich
GER
2010
12
Bauer Raphael
LAC TV Unterstrass Zürich
AUT
2009
13
Baumgartner Elias
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
14
Begum Ashik
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2007
15
Bischoff Lena
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2007
16
Bonaventura Bru
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
17
Bozzolo Lisa
LA Mutschellen
SUI
2005
20
Brunner Arkady
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2010
60M
21
Bürge Janis
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
80M
22
Burkhardt Idris
LC Uster
SUI
2007
600
23
Castro Dimas
LC Meilen
ESP
2005
24
Chassain Yanik
LA Mutschellen
SUI
2010
25
Christen Noemi
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
600
26
Christen Zari
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
600
27
Conti Michelle
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
28
Courtin Alicia
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2005
29
Cristovao Nico
Leichtathletik-Club Dübendorf
GER
2006
30
Crnjakovic Daliah
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2010
31
Dal Balcon Cedric
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2005
33
De David Lisa
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2006
34
De Vora Oceana
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
35
Diday Cédric
TV Otelfingen
SUI
2006
36
Dufner Anne
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2007
37
Durschei Avelina
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
38
Ebert Moritz
Leichtathletik-Club Dübendorf
SUI
2006
39
Emenike Shanaya
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
40
Erdin Thierry
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
41
Estive Labacena Flavia
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2008
42
Fischer Mia
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2006
43
Flückiger Lou
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2007
44
Frei Luisa
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
600
45
Fuchs Livia
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2005
46
Fürst Zoe
TV Kloten LA
SUI
2006
47
Gasser Dominic
LC Uster
SUI
2007
48
Giuliani Arianna
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2005
49
Gläser Sarah
TV Kloten LA
SUI
2009
50
Gonzalez Blomberg Ximena
Leichtathletik Club Zürich
SWE
2007
51
Guarini Giorgio
Leichtathletik Club Zürich
ITA
2009
52
Guarnaccia Lisa
LA Mutschellen
SUI
2007
53
Güler Eray
TV Dietlikon
SUI
2010
54
Günthardt Liv
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2005
55
Hänggi Johanna
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
56
Hänggi Matilda
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
80M
57
Hauser Laurin
LC Uster
SUI
2008
58
Heinrich Cécile
LA Mutschellen
SUI
2006
59
Herbert Ivy
SSC Athletics
SUI
2010
60
Herbert Violet
SSC Athletics
SUI
2008
KUG
61
Heusser Ronja
SSC Athletics
SUI
2009
62
Hewitt-Fry Toren
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2006
63
Höhn Andri
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2008
64
Hostettler Anja
TV Kloten LA
SUI
2007
65
Hostettler Vivien
LA Mutschellen
SUI
2007
600
66
Huber Laura
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2009
67
Hubert Juliette
TV Thalwil
SUI
2008
600
68
Hug Fabienne
LA Mutschellen
SUI
2005
69
Hug Norina
LA Mutschellen
SUI
2008
70
Hug Sandro
LA Mutschellen
SUI
2010
71
Hungerbühler Anouk
SSC Athletics
SUI
2009
KUG
72
Ikezu Elina
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
73
Ikezu Lionel
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2010
74
Joho Alina
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2006
75
Joho Pauline
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
76
Jonsson Emelie
TSV Galgenen
SWE
2010
600
77
Jonsson Philip
TSV Galgenen
SWE
2012
600
78
Keller Malte
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2010
80
Kissling Lucien
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2007
81
Kleinlogel Maik-Laurin
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
80M
82
Knuchel Loris
TSV Galgenen
SUI
2010
600
83
Knuchel Mira
TSV Galgenen
SUI
2008
600
84
Koller Nina
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
85
König Finn
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
86
Körner Leonie
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2006
87
Krebs Tobias
TV Dietlikon
SUI
2007
88
Kresken Sven
Leichtathletik-Club Dübendorf
SUI
2006
89
Kretzschmar Zarya
LGKE Küsnacht-Erlenbach
GER
2007
90
Lamprecht Tim
SSC Athletics
SUI
2008
91
Landolt Philipp
LV Zürcher Oberland
SUI
2006
93
Lehmann Sina
TV Buttikon-Schübelbach
SUI
2005
94
Lehmkuhl Lennox
LAC TV Unterstrass Zürich
GER
2010
95
Leuthard Vincent
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
80M
96
Lischer Katarina
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
97
Lisinac Petar
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
KUG
98
Löbelin Aileen
LC Meilen
SUI
2005
80H
99
Locatelli Sofia
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2011
100
Locatelli Valentina
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2008
101
Maag Yves
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2007
102
Mangili Elena
LV Albis
SUI
2008
103
Mannerkorpi Alexander
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2005
104
Mansurova Anna
TV Thalwil
SUI
2006
105
Märki Diego
TV Dietlikon
SUI
2010
106
Marty Neva
LC Meilen
SUI
2008
107
Matter Luisa
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2005
108
Meier Lina
TV Buttikon-Schübelbach
SUI
2008
109
Meier Simon
LC Schaffhausen
SUI
2006
110
Merkli Aline
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2006
112
Mietkiewicz Daniel
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
113
Minichiello Stella
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2009
114
Mohamud Ahmed Abdirahman
Leichtathletik Club Zürich
98
2006
116
Ndjanseb Savannah
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2008
117
Ngayo Fotso Niels
Leichtathletik Club Zürich
FRA
2006
118
Ngwenya Alex
LAC TV Unterstrass Zürich
POL
2008
119
Ngwenya Olivia
LAC TV Unterstrass Zürich
POL
2010
120
Niederer Noelia
SSC Athletics
SUI
2008
121
Nowack Iris
TV Thalwil
SUI
2005
122
Ochsenbein Jan
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2010
123
Ochsenbein Thalia
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
600
124
Ouattara July-Mae
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2010
125
Pavic Helena
Leichtathletik Club Zürich
SRB
2010
126
Payot Adriana
Stade Genève
SUI
2007
600
127
Payot Matteo
Stade Genève
SUI
2005
600
128
Perroud Alexis
CEP Cortaillod
SUI
2005
129
Perroud Tristan
CEP Cortaillod
SUI
2005
600
130
Pfister Anna
LV Zürcher Oberland
SUI
2007
600
131
Pfister Marc
LV Zürcher Oberland
SUI
2007
132
Probst Fiona
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
133
Rincón Brändli Isabella
LC Meilen
SUI
2009
KUG
134
Risch Cosima
TV Buttikon-Schübelbach
SUI
2005
135
Ritter Noel
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
80M
136
Ros Jana
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
137
Roselius Elias
LGKE Küsnacht-Erlenbach
GER
2005
138
Rosenberg Seraina
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2010
139
Ruff Stella
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
140
Rüttimann Dana
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2008
141
Sallin Joshua
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
142
Savic Teodora
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
143
Schärli Ron
LC Uster
SUI
2009
144
Schib Nicolas Matthias
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
145
Schildknecht Daria
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2010
146
Schmid Loic
LC Uster
SUI
2007
147
Schmid Nina
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2008
148
Schmid Yael
SSC Athletics
SUI
2007
149
Schmidt Calvin Luis
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
150
Schmitz Léon Alexander
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
151
Schneider Benjamin
TV Otelfingen
SUI
2005
152
Schüepp Aomi
SSC Athletics
SUI
2009
153
Schüepp Mayumi
SSC Athletics
SUI
2011
154
Schweizer Yukiho
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
155
Senn Marlene
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
156
Sodige Louisa
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
157
Springer Alina
LA Mutschellen
SUI
2007
158
Stammbach Valerie
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
159
Stanek Ava
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
160
Stanek Liv
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2010
162
Strozinsky Mascha
Leichtathletik Club Zürich
GER
2007
163
Suter Leandra
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
164
Suter Rui Nele
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
165
Taub Ephraim
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2010
166
Tedaldi Salomé
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2008
167
Temeng Christa
TV Kloten LA
SUI
2007
168
Thalmann Xavier
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2010
169
Tomon Asamaphon
LA Mutschellen
THA
2006
170
Totaro Luca
LC Uster
SUI
2008
171
Uebelhart Nicolai
TV Otelfingen
SUI
2005
172
Végh Aurel
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
173
Veiga Alessia
Leichtathletik Club Zürich
POR
2009
174
Veronese Selma
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2010
175
Veuthey Louna
SG St-Maurice
SUI
2006
600
176
Vigini Lara
TV Buttikon-Schübelbach
SUI
2007
177
Vigini Nicola
TV Buttikon-Schübelbach
SUI
2005
178
Voge Helena
LC Meilen
GER
2006
80H
179
Vogt Loïc
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
180
Vogt Nathalie
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
181
Vogt Rico
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
182
von Arx Lionel
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2009
183
Von Eicke Alina
LV Zürcher Oberland
SUI
2006
184
Walser Luan
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
185
Walser Nimo
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
186
Wärdell Hanna
LV Albis
SUI
2008
187
Washington Janelle
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
188
Weber Céline
LC Meilen
SUI
2006
80H
189
Wenger Tanisha
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
80M
190
Wüthrich Kayline
LC Meilen
SUI
2007
191
Wüthrich Ronny
LC Meilen
SUI
2005
192
Wyler Loe
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
193
Zappa Timothy Tiger
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
194
Zé Amelie
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
195
Zelies Isabella
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2008
196
Zemp Jan
TV Inwil
SUI
2007
197
Zisler Constantin
LC Uster
AUT
2007
600
198
Zisler Lukas
Leichtathletik-Club Dübendorf
AUT
2010
600
199
Zivkovic Tea
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
80M
200
Zuka Dafina
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
201
Zünd Lavinia
LC Meilen
SUI
2009
203
Datsomor Naomi
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2003
100
204
Keller Louisa
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2003
100
205
Sutter Vanessa
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2003
206
Wicki Nina
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2004
207
Flattich Kim
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1998
208
Weiss Lena
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
SUI
1994
209
Schneider Julia
LAS Old Boys Basel
SUI
1992
211
Röthlin Sandra
LA Nidwalden
SUI
1999
212
Helfenstein Lynn
TSV Rothenburg athletics
SUI
2001
213
Vetterli Mia
US Ascona atletica
SUI
2000
214
Temeng Joel
TV Kloten LA
SUI
2004
215
Studiger Matthias
TV Kloten LA
SUI
1997
216
Pritchett Noam
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
218
Sägesser Yannick
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2002
400
219
Ward Justin
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2002
400
220
Dupinet Alex
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2003
223
Aegerter Mauro
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2004
100
224
Averhoff Leon
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2004
100
225
Whitehouse Nestor
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2004
400
227
Rickenmann Chloé
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2000
400
228
Kuss Viviane
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1999
400
230
Ferber Lotta
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2003
231
Kleinlogel Kim
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2003
232
Krempke Florian
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1995
1K0
233
Lionti Luca
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
400
234
Chiriwacho Colin
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2002
400
235
Pelizza Ivan
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2000
400
236
Dauti Migjen
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2002
400
237
Murašov Nikolaj
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2003
1K0
238
Billeter Yann
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
400
239
Schönbächler Helen
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2000
400
240
Rossetti Caterina
Leichtathletik Club Zürich
ITA
2004
400
244
Blum Lucca
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1996
1K0
245
Kölle Bjarne
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1999
1K0
246
Baumann Elia
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1999
1K0
247
Dardel Jonas
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
1K0
248
Weber Philipp
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1976
1K0
249
Graber Joel
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1998
1K0
250
Dal Ben Manuel
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2000
1K0
251
Hegmann Nico
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2002
1K0
252
Nauer Fabio
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2003
1K0
253
Hofer Jonathan
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2003
1K0
254
Ruchti Jonathan
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2004
1K0
256
Triaca Elia
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
1K0
257
Eisenhut Kaja
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2000
10H
258
Müller Marina
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
1993
10H
260
Mordasini Lia
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2002
10H
261
Boll Lydia
LC Schaffhausen
SUI
1999
262
Mitsche Jan
LAC TV Unterstrass Zürich
AUT
2001
263
Reist Samantha Noemi
LC Uster
SUI
2006
HOC
264
Adel Katelyn
LC Uster
IRL
2002
HOC
265
Adel Isabelle
LC Uster
IRL
2004
HOC
266
Weber Céline
LC Meilen
SUI
2006
267
Buchser Céline
LC Uster
SUI
2004
HOC
268
Odermatt Selina
LA Nidwalden
SUI
2005
269
Federspiel Tim
LC Meilen
SUI
2004
270
Dora Mattia
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2001
WEI
271
Danelli Alessia
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2000
WEI
272
Schmid Sarah
Leichtathletik-Club Dübendorf
SUI
2004
273
Huber Emily
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2002
KUG
274
Huber Anna
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2004
275
Gürtler Sophie
LV Winterthur
SUI
2004
276
Heck Oliver
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2002
277
Fasser Tim
STV Lachen
SUI
1997
278
Manganas Leandros
STV Wollerau-Bäch
SUI
2001
279
Kälin Andrin
STV Lachen
SUI
2001
280
Sutter Fabio
BTV Chur Leichtathletik
SUI
2003
281
Kessler Ryan
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1999
KUG
282
Di Tizio Luca
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1993
283
Tanner Chantal
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1997
DIS
284
Baumann Chiara
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
DIS
285
Alima Cheyenne Glenn
Leichtathletik Club Zürich
CMR
2002
DIS
286
Caflisch Chiara
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2003
DIS
287
Strebel Zyra
KTV Altendorf
SUI
2004
DIS
288
Strebel Vanessa
KTV Altendorf
SUI
2002
DIS
289
Cottier Coline
FSG Bernex-Confignon
SUI
2002
DIS
290
Heid Alexander
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1992
DIS
291
Martin Joe
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2002
100
292
Heckler Isabella
TV Thalwil
GER
2006
294
Oser Eline
TV Thalwil
SUI
2005
295
Herzig Julie
TV Thalwil
SUI
2006
297
Comiskey Megan
TV Thalwil
IRL
2006
298
Dupont Lorena
TV Thalwil
SUI
2007
299
Wright Maja
TV Thalwil
SWE
2007
300
Risi Chiara
TSV Galgenen
SUI
2005
302
Bruhin Sarina
TV Buttikon-Schübelbach
SUI
2006
303
Tunkel Naomi
TV Buttikon-Schübelbach
SUI
2005
307
Rymann Aline
LA Nidwalden
SUI
2009
308
Rymann Sven
LA Nidwalden
SUI
2007
309
Feer Mia
AUDACIA Leichtathletik
SUI
2005
319
Hochstrasser Naiara
LA Mutschellen
SUI
2009
320
Frei Samira
LA Mutschellen
SUI
2008
321
Steiner Malea
LA Mutschellen
SUI
2010
323
Schaub Carmen
LG Oberbaselbiet / BTV Sissach
SUI
2005
324
Emmenegger Alina
LG Oberbaselbiet / BTV Sissach
SUI
2007
325
Voegelin Alex
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2002
400
326
Müller Andrea
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
1996
10H
327
Premasanthiran Ananya
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
80M
328
Anyamele Stephanie
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
329
Strati Alkyoni
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2008
330
Jurt Emilie
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
331
Zivkovic Ema
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
332
Dinkel Leon
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2010
333
Bossart Anina
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2010
334
Ferreira Oliveira Sofia
Leichtathletik Club Zürich
POR
2010
336
Amstutz Henri
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
337
Nigusse Nahom
Leichtathletik Club Zürich
ETH
2007
338
Mietkiewicz Adrian
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
339
Boscardini Pablo
Leichtathletik Club Zürich
ITA
2007
340
Christen Lealie
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
600
341
Gmünder Jerome
LC Brühl Leichtathletik
SUI
2003
342
Schaffner Reto
LC Brühl Leichtathletik
SUI
2004
343
Rüttimann Fiona
LC Brühl Leichtathletik
SUI
1999
10H
344
Hirsiger Alexis
TV Zofingen LA
SUI
2005
80M
345
Demierre Matthieu
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1997
DIS
346
Meyer Carina
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2002
347
Morell Melina
LV Wettingen-Baden
SUI
2005
80M
348
Kerber Shirin
LA Nidwalden
SUI
2006
600
349
Grasso Giulia
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2010
600
352
Agbomemewa Stinger Ayedou
Leichtathletik Club Zürich
ITA
2000
11H
353
Bruhin Shoelle
TSV Galgenen
SUI
1999
400
354
Görg Anouk
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2003
355
Altherr Jennifer
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
361
Koller Chantal
LC Brühl Leichtathletik
SUI
1996
DIS
362
Wittwer Ilaya
LG Oberbaselbiet / BTV Sissach
SUI
2008