27. Jun 2020 Jumper Event - Schaffhausen

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
11
Ammann Sarina
KTV Oberriet
SUI
1999
HOC
12
Arthurs Jamie
CA Riviera
SUI
2005
HOC
13
Bader Chiara
LC Furttal ZH-Nord
SUI
2005
14
Baltiswiler Lea
TV Thalwil
SUI
2001
STA
15
Barbey Maeva
Versoix Athlétisme
SUI
2001
16
Battistini Sara
LAR Tägerwilen-Kreuzlingen
GER
2005
17
Baumberger Anja
LV Winterthur
SUI
2006
STA
18
Baumer Michelle
LC Schaffhausen
SUI
1996
19
Bayerl Sara
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
2001
STA
20
Bischofberger Lena
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
2002
DRE
21
Boll Lydia
LC Schaffhausen
SUI
1999
22
Bosshard Miriam
LC Schaffhausen
SUI
1994
WEI
23
Bougantouche Soraya
CA Genève
SUI
2004
24
Buob Jamie
LAR Tägerwilen-Kreuzlingen
SUI
2005
25
Buob Mike
LAR Tägerwilen-Kreuzlingen
SUI
2003
26
Buschor Jodok
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
2001
STA
27
Buschor Maurin
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
2001
28
Ceh Mia
CA Genève
SUI
2004
WEI
29
Da Silva Faria Jade
C. O. Du Sud De L'essonne
FRA
2003
WEI
30
Dautaj Albion
GG Bern
SUI
1994
WEI
31
Dje Noah
LC Luzern
SUI
2002
32
Do Carmo Antonio
CA Genève
SUI
2002
DRE
33
Doll Felix
LC Schaffhausen
SUI
2003
34
Ehammer Simon
TV Teufen
SUI
2000
WEI
35
Ellinger Jara
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
HOC
36
Engondo Marithé
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
2002
HOC
37
Eugster Kimi Raphael
Leichtathletik-Club Dübendorf
SUI
2006
HOC
38
Ewinger Christoph
LG Leinfelden-Echterdingen
GER
1991
39
Fasse Alessandro
TV Thalwil
1990
STA
40
Fischer Olivia
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
SUI
1992
STA
41
Formaz Déanne
STV Pfäffikon-Freienbach
SUI
2001
DRE
42
Frei Ramon
STV Balgach
SUI
2004
WEI
43
Frey Nora
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
1993
WEI
44
Fuchs Livia
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2005
45
Gampp Samuel
LC Schaffhausen
SUI
1993
STA
46
Germann Saskia
LC Schaffhausen
SUI
2004
STA
47
Gföhler Benjamin
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1994
WEI
48
Graf Sandro
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
2003
WEI
49
Gredig Nina
BTV Chur Leichtathletik
SUI
2000
50
Güntert Enrico
LC Schaffhausen
SUI
1997
WEI
51
Heller Estelle
LC Schaffhausen
SUI
1998
52
Hercigonja Bianca
LV Winterthur
SUI
2002
53
Hermann Jan
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
SUI
2005
54
Herzig Luzia
TV Engen
GER
1998
STA
55
Hidber Gianluca
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
1998
DRE
56
Hofstetter Valentin
TV Herisau
SUI
2003
DRE
57
Kapp Stella
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2005
HOC
58
Kläui Celine
LC Schaffhausen
SUI
2005
WEI
59
Kouassi Carlos
CA Genève
SUI
1999
DRE
60
Kratter Elena
GG Bern
SUI
1996
WEI
61
Lenhard Kevin
LC Schaffhausen
SUI
1986
62
Lenhard Marc
LC Schaffhausen
SUI
1983
63
Lenzi Lorena
TV Teufen
SUI
2004
WEI
64
Liu Yi
LC Schaffhausen
SUI
2002
WEI
65
Mallet Louis
Stade Genève
SUI
2000
66
Maonzambi Gaëlle
GG Bern
SUI
2001
DRE
67
Marti Laura
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
SUI
2003
68
Masciovecchio Valeria
TV Thalwil
SUI
1997
STA
69
Müller Andrea
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
1996
70
Müller Marina
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
1993
71
Ogwo Eva-Nnenna
STV Balgach
SUI
2005
HOC
72
Oser Eline
TV Thalwil
SUI
2005
STA
73
Peralta Leandro
LC Luzern
SUI
2004
74
Perlini Laura
LV Fricktal
SUI
2002
WEI
75
Poretti Matilda
Stade Lausanne Athlétisme
SUI
2003
DRE
76
Portner Laura
LC Schaffhausen
SUI
2002
STA
77
Portner Mevina
LC Schaffhausen
SUI
2004
STA
78
Raffi Serena
TV Wohlen AG
SUI
1993
79
Rufener Jonas
CA Genève
SUI
1992
80
Schaffhauser Eliane
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
SUI
2001
STA
81
Schlumpf Ladina
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
1994
WEI
82
Schmid Agnès
LC Schaffhausen
SUI
2003
83
Schwyter Alessia
TSV Galgenen
SUI
2005
84
Sieber Patricia
LC Brühl Leichtathletik
SUI
1996
DRE
85
Sieber Roman
LC Schaffhausen
SUI
1992
86
Sieber Simon
LC Schaffhausen
SUI
1992
87
Sivolella Asia
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
SUI
2003
WEI
88
Soares Juliana
Stade Genève
SUI
2004
89
Stanek Tim
LV Fricktal
SUI
2004
90
Streit Vivien
US Yverdon
SUI
1992
HOC
91
Strötzel Sabrina
TV Engen
GER
2002
92
Thommen Luc
LAR TV Rüti
LIE
2004
STA
93
Tobler Alina
LC Brühl Leichtathletik
SUI
1999
DRE
94
Vomsattel Deborah
GG Bern
SUI
1996
HOC
95
von Arx Janine
TV Herzogenbuchsee
SUI
2000
HOC
96
SUI
0
97
Fendt Laurin
TV Thayngen
SUI
1999
WEI
98
Stichling Bianca
TSG 1862 Weinheim
GER
2000
HOC
99
Triendl Lea
TSG 1862 Weinheim
GER
1992
DRE
100
Marburger Till
LG Olympia Dortmund
GER
2003
101
Jakob Zoe
LG Olympia Dortmund
GER
2000
STA
102
Schmid Justin
LC Schaffhausen
SUI
2005
STA
103
Ott Res
LC Schaffhausen
SUI
1976
STA