28. Jun 2020 TVU Corona-Meeting - Zürich

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
2
Burkhalter Emilie
Adliswil Track Team
SUI
2004
3
Herrsche Lea
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
1993
KUG
4
Keel Chantal
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
2001
5
Buschor Jodok
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
2001
6
Heckers Sebastian
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
2001
7
Graf Sandro
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
2003
8
Rudolph Aylin
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
2001
9
Fiore Joana
BTV Aarau Athletics
SUI
2002
100
10
Meier Enrico
BTV Aarau Athletics
SUI
2003
100
12
Liniger Elio
Fun and Run Thun
SUI
2001
40H
13
Kratter Elena
GG Bern
SUI
1996
100
14
Rodriguez David
Hochwacht Zug
SUI
1964
400
15
Yapi Laeticia
kids+athletics
SUI
2010
HOC
16
Hug Sandro
LA Mutschellen
SUI
2010
60M
17
Hug Norina
LA Mutschellen
SUI
2008
18
Hug Fabienne
LA Mutschellen
SUI
2005
19
Capaul Andri
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
20
Lehmann Lara
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2003
21
Kissling Cécile
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1993
400
22
Kehrle Jan
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2009
23
Hagmann Faye Mar
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2010
25
Huber Kyra
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2006
26
Kyburz Daniela
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1988
27
Eisenring Melanie
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1998
28
Rüegg Jeremias
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1999
29
Holdener Raphael
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1994
30
Fuchs Martin
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1999
31
Suter Timo
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1999
32
Pfändler Patrick
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1991
40H
33
Widmer Lars
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1999
40H
34
Marticke Michele
LAC TV Unterstrass Zürich
GER
1996
35
Gimmi Leandro
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1998
WEI
36
Kölle Torben
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1997
HOC
37
Kuratli Elias
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1997
38
Pirotta Flavia
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2002
39
Meyer Carina
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2002
40
Belhassen Jasmin
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2002
41
Gubelmann Catia
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2001
42
Widmer Kira
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2002
43
Widmer Kim
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1995
KUG
44
Baur Yves
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2002
45
Schneider Andrin
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1998
46
Markovic David
LAC TV Unterstrass Zürich
AUT
1996
47
Kölle Malte
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2001
SPE
48
Bansac Jana
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2004
49
Peter Lena
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2004
50
Giuliani Atena
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2003
51
Spillmann Aris
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2003
52
Dufner Liv
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2004
53
Bernhard Leif
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2003
54
Bonaventura Bru
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
55
Kissling Lucien
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2007
56
Frei Manuel
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2007
57
Raschle Johnny
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
58
Küenzi Nina
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
59
Ruff Stella
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
60
Hintermann Sophie
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
61
Hafner Lina
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
62
Biber Isabelle
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
63
Dufner Anne
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2007
64
Stanek Ava
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
65
Frei Luisa
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
66
Ochsenbein Thalia
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
60M
67
Begum Ashik
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2007
68
Mitrovic Lucija
LAC TV Unterstrass Zürich
2006
80M
70
Körner Leonie
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2006
80M
71
Zingraff Charles
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2006
72
Fahr Annina
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1993
73
Messmer Liv
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2005
74
Gut Svenja
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1998
75
Guye Raffael
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2009
76
Ochsenbein Jan
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2010
60M
77
Roy Linus
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2010
78
Puhan Tilda
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2010
79
Stanek Liv
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2010
80
Pisanu Emma
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2009
81
Ouattara July-Mae
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2010
82
Rosenberg Seraina
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2010
83
Minichiello Stella
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2009
60M
84
Obrecht-Ribéron Alan
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2008
85
Geiger Naima
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2005
86
Giuliani Arianna
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2005
87
Mwabila Jérémie
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2004
100
88
Schweizer Maurice Luca
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2003
SPE
89
Thaler Valentin
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2003
100
90
Weber Stefan
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1994
100
91
Laaksonlaita Saana
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1993
92
Mitsche Jan
LAC TV Unterstrass Zürich
AUT
2001
93
Dora Mattia
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2001
94
Heck Oliver
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2002
KUG
95
Kleger Talissa
LAG Gossau
SUI
2004
100
96
Buob Jamie
LAR Tägerwilen-Kreuzlingen
SUI
2005
97
Schneider Julia
LAS Old Boys Basel
SUI
1992
98
Wullschleger Melissa
LAS Old Boys Basel
SUI
2004
HOC
99
Krahn Adrian
Laufgruppe Cham Track
SUI
1968
100
Trümpi Liana
LAV Glarus
SUI
2004
101
Moser Luca
LC Emmenstrand
SUI
2005
102
Muruguppillai Meera
LC Emmenstrand
SUI
2005
80M
103
Rutishauser Yannis
LC Emmenstrand
SUI
2003
104
Germann Shanee
LC Frauenfeld
SUI
2001
40H
105
Friedel Leoni
LC Furttal ZH-Nord
SUI
2006
106
Weber Céline
LC Meilen
SUI
2006
107
Wüthrich Ronny
LC Meilen
SUI
2005
108
Zünd Lavinia
LC Meilen
SUI
2009
109
Marty Neva
LC Meilen
SUI
2008
110
Kneller Tobias
LC Meilen
SUI
2003
400
111
Federspiel Tim
LC Meilen
SUI
2004
112
Marchica Alessandro
LC Regensdorf
SUI
2005
113
Mingot Roman
LC Regensdorf
SUI
2006
114
Jetzer Marwin
LC Regensdorf
SUI
2006
115
Bickel Sarah
LC Regensdorf
SUI
2003
116
Mingot Noé
LC Regensdorf
SUI
2003
117
Kögl Simon
LC Regensdorf
SUI
2005
118
Utzinger Sophia
LC Regensdorf
SUI
2003
400
119
Rohrer Julia
LC Schaan
LIE
2005
120
Riesen Joel
LC Schaan
LIE
2004
121
Casutt Linus
LC Schaffhausen
SUI
2004
SPE
122
Doll Felix
LC Schaffhausen
SUI
2003
123
Schelling Ayal
LC Schaffhausen
SUI
1999
124
Egger Yael
LC Turicum
SUI
1999
125
Egger Robin
LC Turicum
SUI
2001
126
Buchser Céline
LC Uster
SUI
2004
127
Adel Victoria
LC Uster
IRL
2007
128
Zwicky Monika
LC Uster
SUI
2007
60M
129
Kastrati Ron
LC Uster
SUI
2008
130
Totaro Luca
LC Uster
SUI
2008
131
Schärli Ron
LC Uster
SUI
2009
132
Gasser Dominic
LC Uster
SUI
2007
133
Schmid Loic
LC Uster
SUI
2007
134
Degen Robin
LC Uster
SUI
2007
135
Spengler Bianca
LC Uster
SUI
2005
136
Adel Isabelle
LC Uster
IRL
2004
137
Gull Seya
LC Uster
SUI
2001
138
Hauser Laurin
LC Uster
SUI
2008
139
Adel Katelyn
LC Uster
IRL
2002
141
Agbomemewa Stinger Ayedou
Leichtathletik Club Zürich
ITA
2000
11H
142
Thalmann Xavier
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2010
143
Zelies Isabella
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2008
144
Rasscevska Estere
Leichtathletik Club Zürich
LAT
2008
145
Suter Leandra
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
146
Ros Jana
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2007
147
Ahferom Saymon
Leichtathletik Club Zürich
ERI
2007
148
Flattich Kim
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1998
10H
149
Eisenhut Kaja
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2000
150
Dauti Migjen
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2002
151
Chiriwacho Colin
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2002
200
152
Ikezu Elina
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
153
De Vora Oceana
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
80H
154
Vogt Loïc
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
155
Pavic Helena
Leichtathletik Club Zürich
SRB
2010
156
Veiga Alessia
Leichtathletik Club Zürich
POR
2009
157
Alfaré Anouk
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
158
Zappa Timothy Tiger
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
159
Ikezu Lionel
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2010
160
Walser Luan
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
161
Brunner Arkady
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2010
162
Probst Fiona
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
163
Bürge Janis
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
164
Baumgartner Elias
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
165
Emenike Shanaya
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2009
166
Wenger Tanisha
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
80M
167
Durschei Avelina
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
80H
168
Koller Nina
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
HOC
169
Suter Rui Nele
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
170
Ferber Lotta
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2003
40H
171
Billeter Yann
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
400
172
Somasundaram Suganthan
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1992
100
173
Frick Ramona
Leichtathletik-Club Dübendorf
SUI
2006
174
Tollardo Dina
Leichtathletik-Club Dübendorf
SUI
2005
175
Imhof Daniel
Leichtathletik-Club Dübendorf
SUI
2006
176
Kresken Sven
Leichtathletik-Club Dübendorf
SUI
2006
177
Eugster Kimi Raphael
Leichtathletik-Club Dübendorf
SUI
2006
178
Leuenberger Lynn
Leichtathletik-Club Dübendorf
SUI
2005
179
Blöchlinger Xenia Victoria
Leichtathletik-Club Dübendorf
SUI
2006
HOC
180
Fäh Maria
LGB Benken
SUI
2006
SPE
181
Grogg Alena
LGB Benken
SUI
2003
40H
182
Roselius Elias
LGKE Küsnacht-Erlenbach
GER
2005
183
Huber Emily
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2002
KUG
184
Huber Anna
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2004
185
Mordasini Lia
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2002
186
Müller Marina
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
1993
10H
187
Müller Andrea
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
1996
10H
188
Bürgi Anja
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2004
189
Österlind Clara
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2007
190
Dal Balcon Cedric
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2005
191
Flückiger Lou
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2007
192
Maag Yves
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2007
SPE
193
Mannerkorpi Alexander
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2005
194
Fuchs Livia
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
2005
80H
195
Wengi Ronja
LK Zug
SUI
2002
196
Staubli Fynn
LK Zug
SUI
2006
197
Müntener Katelynn
LV Albis
SUI
2007
SPE
198
Baer Irina
LV Albis
SUI
2007
199
Moret Timo
LV Albis
SUI
2008
200
Bengo-Oliveri Henry
LV Albis
UGA
2009
201
Kliese Linus
LV Albis
SUI
2008
203
Mangili Elena
LV Albis
SUI
2008
204
Sutter Lynn
LV Wettingen-Baden
SUI
2004
400
205
Becher Pascale
LV Wettingen-Baden
SUI
2000
206
Christen Ramón
LV Wettingen-Baden
SUI
2004
400
207
Edhere Deborah
LV Wettingen-Baden
NGR
2004
100
208
Scherer Aylin
LV Wettingen-Baden
SUI
2004
100
209
Pose Alva
LV Wettingen-Baden
SUI
2004
100
210
Imafidon Roseline-Joyce
LV Winterthur
SUI
2003
100
211
Rose Reshawn
LV Winterthur
JAM
2000
212
Glaus Kim
LV Winterthur
SUI
2004
214
Walz Fabienne
LV Zürcher Oberland
SUI
2004
400
215
Pfister Lea
LV Zürcher Oberland
SUI
2004
400
216
Russom Matiwos
RC Basel
SUI
2003
217
Studer Dario
RC Solothurn
SUI
2003
218
Mussinelli Licia
RC Solothurn
SUI
2000
219
Blum Fabian
RC Zentralschweiz
SUI
1995
220
Kieliger Fabian
RC Zentralschweiz
SUI
1988
221
Hug Marcel
RC Zentralschweiz
SUI
1986
222
Bösch Beat
RC Zentralschweiz
SUI
1971
223
Eachus Patricia
RC Zentralschweiz
SUI
1989
224
Debrunner Catherine
RC Zentralschweiz
SUI
1995
225
Cuenca Luis
SATUS Zürich-Oerlikon
SUI
2010
60M
226
Jaccard Thierry
SATUS Zürich-Oerlikon
SUI
2008
60M
227
Heusser Ronja
SSC Athletics
SUI
2009
228
Lamprecht Tim
SSC Athletics
SUI
2008
229
Schüepp Aomi
SSC Athletics
SUI
2009
230
Schüepp Mayumi
SSC Athletics
SUI
2011
60M
231
Herbert Ivy
SSC Athletics
SUI
2010
232
Niederer Noelia
SSC Athletics
SUI
2008
233
Zwygart Greg
STB Leichtathletik
SUI
1984
100
234
Kreienbühl Mika
STV Ballwil
SUI
2000
100
235
Hirt Katharina
TSV 2001 Rotkreuz
SUI
2003
400
236
Bruhin Shoelle
TSV Galgenen
SUI
1999
237
Stocker Vera
TSV Rothenburg athletics
SUI
2001
40H
238
Küchler Fabio
TSV Rothenburg athletics
SUI
2004
239
Küchler Danilo
TSV Rothenburg athletics
SUI
2004
240
Grab Angela
TV Brunnen
SUI
2004
241
Kissling Fabio
TV Brunnen
SUI
2002
242
Fässler Reto
TV Buttikon-Schübelbach
SUI
2002
243
Baumgartner Roman
TV Buttikon-Schübelbach
SUI
1997
244
Bucher Thomas
TV Buttikon-Schübelbach
SUI
1994
SPE
245
Güler Eray
TV Dietlikon
SUI
2010
246
Krebs Tobias
TV Dietlikon
SUI
2007
247
Nwogor Timothy
TV Dietlikon
SUI
2003
248
Betschart Anna
TV Ibach
SUI
2005
249
Zemp Jan
TV Inwil
SUI
2007
250
Temeng Joel
TV Kloten LA
SUI
2004
251
Fürst Zoe
TV Kloten LA
SUI
2006
252
Hostettler Anja
TV Kloten LA
SUI
2007
253
Barattini Martina
TV Kloten LA
SUI
2010
254
Gläser Sarah
TV Kloten LA
SUI
2009
255
Temeng Christa
TV Kloten LA
SUI
2007
256
Beeler Sasha
TV Otelfingen
SUI
2009
257
Diday Cédric
TV Otelfingen
SUI
2006
HOC
258
Ehammer Simon
TV Teufen
SUI
2000
259
Diethelm Jana
TV Teufen
SUI
2004
400
260
Gmünder Antonia
TV Teufen
SUI
2002
100
261
Gerber Manuel
TV Teufen
SUI
2005
262
Mundy Jeremiah
TV Teufen
SUI
2007
263
Mundy Shawn
TV Teufen
SUI
2009
60M
264
Lenzi Chiara
TV Teufen
SUI
2006
265
Deillon Cédric
TV Teufen
SUI
2005
266
Schoch Anouk
TV Thalwil
BEL
2003
267
Mansurova Anna
TV Thalwil
SUI
2006
268
Heckler Isabella
TV Thalwil
GER
2006
269
Wright Maja
TV Thalwil
SWE
2007
270
Herzig Julie
TV Thalwil
SUI
2006
271
Collier Lisa
TV Thalwil
SUI
2003
273
Vetterli Mia
US Ascona atletica
SUI
2000
274
Bonetti Raphaël
Versoix Athlétisme
SUI
1996
275
Sodige Louisa
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2005
276
Frey Nora
LGKE Küsnacht-Erlenbach
SUI
1993
200
277
Widmer Amelia
TV Teufen
SUI
2006
80H
278
Spitz Linus
Adliswil Track Team
SUI
1996
SPE
279
Dupont Lorena
TV Thalwil
SUI
2007
SPE
280
Spitz Lionel
Adliswil Track Team
SUI
2001
100
281
Hofstetter Valentin
TV Herisau
SUI
2003
WEI