26. Jun 2020 SM 10'000m/Steeple // UsterRunning - Uster

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
1
Rüttimann Eric
LC Uster
SUI
1992
10K
2
Brunet Sullivan
Stade Genève
SUI
1988
10K
4
Burton Neil
LC Basel
GBR
1982
10K
20
Aase Njaal
LC Rafzerfeld
SUI
2001
2KH
21
Abraham Tadesse
LC Uster
SUI
1982
10K
22
Adel Katelyn
LC Uster
IRL
2002
800
23
Aeschbacher Daniela
TV Länggasse Bern
SUI
1978
10K
24
Aferworki Melkias
CA Sion
SUI
2001
800
25
Agyapong Samuel
LV Langenthal
SUI
2002
2KH
26
Alcobia Gomes Joshua
LAS Old Boys Basel
POR
2005
2KH
27
Ali Abdi Salam
LC Uster
SOM
2002
10K
28
Ammann Lea
TV Thalwil
SUI
2002
800
29
Arese Pietro
Atletica Piemonte
ITA
1999
3KH
30
Asgodom Hermon
LAR Binningen
ERI
1997
10K
31
Aysev Defne
Athlétisme Viseu-Genève
SUI
2005
800
32
Bachmann Joëlle
LC Regensdorf
SUI
2000
800
33
Batot Nadine
ASPTT Strasbourg
FRA
1986
800
34
Baumann Elia
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1999
800
35
Baumann Nando
LC Brühl Leichtathletik
SUI
1996
10K
36
Bays Maëlle
CS Le Mouret
SUI
1999
37
Bekele Helen
Stade Genève
ETH
1994
10K
38
Berger Lisa
STB Leichtathletik
SUI
1993
10K
39
Berni Marcel
TV Länggasse Bern
SUI
1988
10K
40
Berthold Leon
TV Arlesheim
SUI
2000
41
Billeter Yann
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
800
42
Blum Lucca
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1996
800
43
Boch Simon
LG Telis Finanz Regensburg
GER
1994
10K
44
Bonjour Allan
CA Sierre DSG
SUI
1991
3KH
45
Bossart Michelle
LC Fortuna Oberbaselbiet
SUI
2004
2KH
46
Bremm Florian
TV Leutershausen
GER
2000
3KH
47
Briffod Adrien
ATLET (Association Team Léman Espoirs Triathlon)
SUI
1994
10K
48
Brown T-Roy
STB Leichtathletik
USA
1992
3KH
50
Buridon Jade
Strasbourg Agglomeration Athletisme
FRA
2004
800
51
Burkhard Elena
LG farbtex Nordschwarzwald
GER
1992
3KH
53
Cachelin Guillaume
Stade Genève
SUI
1996
10K
54
Caloz Joël
CA Sion
SUI
1999
800
55
Camenzind Daniela
TSV 2001 Rotkreuz
SUI
1988
800
56
Caramella Fabio
VIRTUS Locarno
ITA
1988
10K
57
Chabard Christophe
Stade Genève
SUI
1980
10K
58
Chételat Sofia
FSG Courroux
SUI
2004
800
59
Chiriwacho Colin
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2002
800
60
Corthésy Luca
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
1999
800
61
Croisier Alain
TV Länggasse Bern
SUI
1990
3KH
62
Cullen James
LAS Old Boys Basel
USA
2002
2KH
63
Curti Michael
LC Therwil
SUI
1994
3KH
64
Dardel Jonas
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
800
65
Dauti Migjen
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2002
800
67
Debelic Anna
LAS Old Boys Basel
SUI
2001
800
68
Delorenzi Marco
USC Capriaschese-Atletica
SUI
1999
10K
69
Dolce Kirlène
FSG Courroux
SUI
1995
800
70
Dölger Dominik
LC Rapperswil-Jona
GER
1988
800
71
Dugré Thomas
LC Therwil
FRA
2003
2KH
72
Durgauhee Suhely
LC Regensdorf
SUI
2001
800
73
Eberhard Trinity
LC Regensdorf
SUI
2005
800
74
Egger Nicole
LV Langenthal
SUI
1985
10K
75
Eichenberger Elena
LV Langenthal
SUI
2003
2KH
76
Engelhardt Adriano
US Ascona atletica
SUI
1992
10K
77
Erni Judith
LC Fortuna Oberbaselbiet
SUI
2004
800
78
Feuerer Paul
LAC Passau
GER
2001
3KH
79
Flückiger Armin
TV Oerlikon
SUI
1990
10K
80
Fontannaz Leonard
Stade Lausanne Athlétisme
SUI
2001
800
81
Fournier Pierre
Stade Lausanne Athlétisme
SUI
1985
800
82
Frei Melina
LC Regensdorf
SUI
1989
10K
83
Fridez Romain
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
2004
800
84
Gabioud Romain
CABV Martigny
SUI
2001
2KH
85
Gächter Janis
LAV Glarus
SUI
1996
10K
86
Gähwiler Nina
LC Rapperswil-Jona
SUI
2000
10K
88
Garcia Jorge
TV Oerlikon
ESP
1982
10K
89
Gatto Giovanni
Atletica Quercia Rovereto
ITA
1999
3KH
90
Gilg Nicola
STB Leichtathletik
SUI
1999
800
91
Girardin Mélissa
FSG Alle
SUI
2003
800
92
Giraudineau Alexis
Lausanne-Sports Athlétisme
FRA
1996
3KH
93
Giudice Laura
Gerbersport
SUI
2002
800
94
Gonçalves Paulo Vieira
TSV Düdingen
POR
1975
10K
96
Grogg Alena
LGB Benken
SUI
2003
2KH
97
Gull Seya
LC Uster
SUI
2001
800
98
Günter Cyril
All Blacks Thun
SUI
2002
800
99
Günter Gaël
All Blacks Thun
SUI
2004
800
100
Gutmann Nick
TV Aarberg Leichtathletik
SUI
2000
101
Hansert Henri
LG farbtex Nordschwarzwald
GER
1994
800
102
Hefel Lea
LC Therwil
SUI
1998
103
Herren Dominik
STB Leichtathletik
SUI
1996
3KH
104
Hofer Jonathan
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2003
800
105
Horisberger Eugenie
Stade Genève
SUI
2005
800
106
Irarragorri Camilo
SSC Athletics
SUI
2003
2KH
107
Issler Natalia
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2006
800
108
Jäger Luk
TSV Penzberg
GER
2002
2KH
109
Jäger Nick
TSV Penzberg
GER
1999
3KH
110
Kallabis Jolanda
TG Stockach
GER
2005
800
112
Keiser Myriam
TSV 2001 Rotkreuz
SUI
1992
10K
113
Keiser Olivia
LK Zug
SUI
1999
10K
114
Kempf Andreas
TSV Düdingen
SUI
1988
10K
115
Kern Marco
LC Schaffhausen
SUI
1987
10K
116
Koch Timon
SC Liestal
SUI
1999
800
117
Kolberg Majtie
LG Kreis Ahrweiler
GER
1999
800
118
Kostyuchenko Nikita
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1992
10K
119
Kozar Anicet
Francoville
FRA
2001
800
121
Kuert Matthias
LV Langenthal
SUI
1981
10K
122
Lang Fiona
LC Regensdorf
SUI
1996
3KH
123
Lang Shawney
LC Therwil
SUI
2004
2KH
124
Lang Shirley
LC Therwil
SUI
2002
126
Laube Aline
LC Regensdorf
SUI
2003
800
127
Lauer Kurt
LAZ Ludwigsburg
GER
2003
2KH
128
Lauwaert Nina
Belgien
BEL
1988
10K
129
Lejaraga Julie
S2a Strabourg
FRA
1998
800
130
Lerch Victoria
SR Obernai
FRA
2002
131
Leu Christian
TV Aarberg Leichtathletik
SUI
1994
3KH
133
Lionti Luca
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
800
134
Lobalu Dominic Lokinyomo
LC Brühl Leichtathletik
SS
1998
10K
135
Lussy Florian
LA Nidwalden
SUI
1994
10K
136
Lüthi Tobias
LV Langenthal
SUI
1991
3KH
137
Magani Sereina
LC Frauenfeld
SUI
2004
2KH
138
Marti Mickael
TIP-TOP Swiss Polysport
SUI
2004
10K
139
Mathys Christian
Biel/Bienne Athletics
SUI
1987
10K
140
Matzek Tara Lucia
LV Winterthur
GER
2003
800
141
Mayer Domenika
LG Telis Finanz Regensburg
GER
1990
10K
142
Meier Andrea
LC Uster
SUI
1993
10K
143
Meili Rahel
STB Leichtathletik
SUI
1990
10K
144
Mentasti Francesca
atletica Gavirate
ITA
2003
2KH
145
Mettler Fabrice
TV Herisau
SUI
2001
2KH
146
Mettler Nina
TV Herisau
SUI
2003
2KH
147
Meyer Robert
VfL Sindelfingen
GER
1997
10K
148
Miescher Aarti
Gerbersport
SUI
2003
2KH
149
Motschan-Armen Ioanna
LAS Old Boys Basel
SUI
1997
3KH
150
Müller Dominic
LC Schaffhausen
GER
1989
10K
151
Müller Fabian
LG farbtex Nordschwarzwald
GER
1995
800
152
Muller Solène
SR Obernai
FRA
2003
2KH
153
Murašov Nikolaj
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2003
800
154
Näf Nico
LK Zug
SUI
1997
10K
155
Nägeli Lilly
LC Uster
SUI
2003
156
Niederhauser Thibault
CA Riviera
SUI
1998
10K
157
Notari Toto
FG Malcantone
SUI
1981
10K
158
Orth Carl Linus
TV Riehen
GER
2004
2KH
159
Pauli Joëlle
LV Winterthur
SUI
1997
800
160
Pelizza Ivan
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2000
800
161
Pellaz Loris
CA Sierre DSG
SUI
1999
162
Perez Calvillo Alexia
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
2000
800
163
Perruchoud Pierre
CA Sierre DSG
SUI
2002
164
Peter Anna
LV Winterthur
SUI
1995
800
165
Pfister Ornella
LGB Benken
SUI
2003
2KH
166
Pinto Ricardo
Stade Genève
SUI
1987
10K
167
Pollini Elise
Vendenheim Athlé
FRA
1993
800
168
Pralong Candide
CABV Martigny
SUI
1990
10K
169
Ratano Mirko
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
2001
10K
170
Reina Nicole Svetlana
Italien
ITA
1977
3KH
171
Rickenmann Chloé
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2000
800
172
Rolli Dominik
STB Leichtathletik
SUI
1996
10K
173
Rossetti Caterina
Leichtathletik Club Zürich
ITA
2004
800
174
Ruchti Jonathan
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2004
800
177
Rüttimann Jan
LC Uster
SUI
1995
10K
178
Rutz Vivianne
LC Regensdorf
SUI
1999
800
179
Salord Aude
LC Uster
FRA
1988
10K
180
Salvisberg Andrea
LC Regensdorf
SUI
1989
10K
181
Saurer Leonie
All Blacks Thun
SUI
2002
182
Scherrer Chiara
TG Hütten
SUI
1996
10K
183
Schlumpf Fabienne
TG Hütten
SUI
1990
10K
184
Schmidtke Claudio
LC Schaffhausen
ITA
1993
10K
185
Schneider Lionel
STV Sempach
SUI
2003
2KH
186
Schneider Lou
LC Therwil
SUI
2003
2KH
187
Schneider Melanie
LC Schaffhausen
SUI
1988
10K
188
Schnüriger Samira
LC Regensdorf
SUI
1995
10K
189
Schönholzer Urs
STB Leichtathletik
SUI
1972
3KH
190
Schöpfer Matthias
STV Sempach
SUI
1992
800
191
Shimay Ybrah
TV Aarberg Leichtathletik
ERI
1996
800
192
Somers Michael
Belgien
BEL
1995
10K
193
Sönning Alina
LV Albis
SUI
2000
10K
194
Steffen Nino
LC Frauenfeld
SUI
2003
2KH
195
Stingelin Livia
LC Therwil
SUI
2000
196
Sträuli Julian
LAS Old Boys Basel
SUI
2003
2KH
197
Studler Janice
LC Rapperswil-Jona
SUI
2001
800
198
Stutz Anja
LC Frauenfeld
SUI
2002
800
199
Taranis Almin
LC Rafzerfeld
SUI
2001
2KH
200
Tefera Mekonen
TV Länggasse Bern
ETH
1992
10K
201
Theytaz Jean-Pierre
CA Sierre DSG
SUI
1983
10K
202
Thomas Elisa
Strasbourg Agglomeration Athletisme
FRA
2002
800
203
Tischhauser Nalani
LV Winterthur
SUI
2004
800
204
Tommasi Francesca
ESERCITO
ITA
1998
10K
205
Torrent Noah
CA Sion
SUI
2001
800
206
Treanor James
LK Zug
IRL
1993
10K
207
Troxler Simone
Footing-Club Lausanne
SUI
1996
10K
208
Truyers Imana
Belgien
BEL
1993
10K
209
Vannay Alana
SG St-Maurice
SUI
1999
210
Vanoppen Thomas
Belgien
BEL
1999
10K
211
Veugelers Lars
LC Therwil
NED
2004
2KH
212
Villiger Nina
STV Auw
SUI
2004
2KH
213
Voegelin Alex
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2002
800
214
Vojta Andreas
Österreich
AUT
1989
10K
215
Volery Yan
SA Bulle
SUI
1998
10K
216
Wägeli Patrik
LC Frauenfeld
SUI
1991
10K
217
Walt Maxime
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
1994
3KH
218
Wedel Konstantin
LG Telis Finanz Regensburg
GER
1993
3KH
219
Wegmüller Muriel
Gerbersport
SUI
2003
2KH
220
Wehrung Lieke
TV Cham 1884
NED
2003
800
221
Weisheit Brian
LSC Höchstadt/Aisch
GER
1997
3KH
222
Werder Dario
LC Frauenfeld
SUI
1995
10K
223
Wiget Luisa
SC Liestal
SUI
2004
800
224
Witschi Sébastien
FSG Alle
SUI
1995
800
225
Wolf Vinzenz
SC Liestal
SUI
2000
800
226
Wolhauser Romane
Athlétisme Viseu-Genève
SUI
2002
227
Wüthrich Joah
TV Riehen
SUI
2006
2KH
228
Zersenay Michiel
TV Riehen
SUI
1998
229
Zürcher Martin
TV Länggasse Bern
SUI
1982
10K
230
Atse Herrera Jonathan
Stade Genève
ESP
1987
10K
231
Weber Philipp
LC Zürich
SUI
1976
800
241
Delbe Dominique
Athl. E.A.
FRA
1960
10K