13. Jun 2020 Take-off - Meeting - Langenthal

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
1
Abt Flavio
TV Wohlen AG
SUI
2001
2
Agbomemewa Stinger Ayedou
Leichtathletik Club Zürich
ITA
2000
11H
3
Anderegg David
LV Langenthal
SUI
2003
4
Antener Gian-Andrea
SC Liestal
SUI
2003
500
5
Attalla Noah
TSV Rothenburg athletics
SUI
2000
6
Bachmann Dario
KTV Bütschwil
SUI
1994
11H
7
Bättig Tobias
STV Pfäffikon-Freienbach
SUI
2002
HOC
8
Billeter Yann
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
500
9
Bonetti Raphaël
Versoix Athlétisme
SUI
1996
100
10
Bosetti Luca
LAC TV Unterstrass Zürich
ITA
1992
30H
11
Bouele Cédric
Delémont Athlétisme
SUI
1985
12
Brand Dany
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1996
13
Castrini Timo
TV Länggasse Bern
SUI
2001
300
14
Chuard Corentin
Versoix Athlétisme
SUI
2002
300
15
Chuard Sylvain
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
1996
16
Coquoz Samuel
CA Vétroz
SUI
1996
30H
17
Deillon Cédric
TV Teufen
SUI
2005
18
Devantay Charles
SA Bulle
SUI
1998
500
19
Dje Noah
LC Luzern
SUI
2002
20
Doll Felix
LC Schaffhausen
SUI
2003
11H
21
Dora Mattia
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2001
22
Dridi Emir
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1997
23
Eberhard Tobias
STB Leichtathletik
SUI
2003
11H
24
Edzimbi Michel
LV Langenthal
SUI
1987
KUG
25
Ehammer Simon
TV Teufen
SUI
2000
26
Eichenberger Joshua Thomas
LV Fricktal
SUI
1999
100
27
Fasser Tim
STV Lachen
SUI
1997
KUG
28
Flammer Ramon
LC Brühl Leichtathletik
SUI
1995
29
Fournier Pierre
Stade Lausanne Athlétisme
SUI
1985
500
30
Fuchs Martin
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1999
31
Gass Mischa
LV Frenke
SUI
1996
30H
32
Gerber Rémi
FSG Alle
SUI
2001
33
Gigon Marc
FSG Alle
SUI
1997
500
34
Gilliéron Arnaud
ATHLE.ch
SUI
2002
500
35
Graf Sandro
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
2003
36
Graf Simon
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
37
Gredig Jan
BTV Chur Leichtathletik
SUI
2002
SPE
38
Güntert Enrico
LC Schaffhausen
SUI
1997
100
39
Gyger Nathan
FSG Alle
SUI
1992
40
Hofer Tobias
STB Leichtathletik
SUI
1986
150
41
Hoost Niclas
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
GER
2004
42
Huber Andrin
TV Teufen
SUI
2004
43
Hürlimann Ramon
LV Langenthal
SUI
2001
500
44
Hutter Daniel
STV Kriessern
SUI
1996
SPE
45
Inglin Sales
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1999
46
Jackson Jorell
LV Langenthal
SUI
2002
KUG
47
Keereweer Thijs
Versoix Athlétisme
NED
2002
48
Kessler Ryan
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1999
KUG
49
Kolly Xavier
ATHLE.ch
SUI
2003
500
50
Kowaleff Jonas
LAS Old Boys Basel
SUI
1999
500
51
Kreienbühl Mika
STV Ballwil
SUI
2000
100
52
Küchler Danilo
TSV Rothenburg athletics
SUI
2004
53
Küchler Fabio
TSV Rothenburg athletics
SUI
2004
54
Kunz Pascal
BTV Aarau Athletics
SUI
2002
55
Kurath Ralf
TV Länggasse Bern
SUI
1996
56
Kuratli Elias
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1997
300
57
Lacreuse Kilian
GG Bern
SUI
1992
59
Lüthi Adrien
Gym Rolle
SUI
2003
60
Lüthi Benjamin
LV Huttwil
SUI
2003
61
Lüthi Tobias
LV Langenthal
SUI
1991
500
62
Magyar Pascal
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1995
63
Markovic David
LAC TV Unterstrass Zürich
AUT
1996
64
Marticke Michele
LAC TV Unterstrass Zürich
GER
1996
30H
65
Masungi Sasha
FSG Bernex-Confignon
SUI
2003
KUG
66
Meier Enrico
BTV Aarau Athletics
SUI
2003
67
Meyer Maurus
TSV Rothenburg athletics
SUI
1995
68
Mfomkpa Alain-Hervé
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
1996
30H
71
Naef Lukas
AUDACIA Leichtathletik
SUI
2002
11H
72
Notz Vincent
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1997
73
Nuoffer Florian
CA Belfaux
SUI
2004
500
74
Passamonti Jamiro
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
SUI
2003
75
Peralta Leandro
LC Luzern
SUI
2004
76
Petrucciani Ricky
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2000
78
Pichonnaz Alan
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
2001
79
Reais William Jeff
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1999
80
Rose Reshawn
LV Winterthur
JAM
2000
81
Rüegg Nick
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
SUI
2001
82
Rutschmann Micha
LV Langenthal
SUI
2000
83
Schaffner Reto
LC Brühl Leichtathletik
SUI
2004
11H
84
Scherrer Jan
STV Auw
SUI
2000
KUG
85
Schönenberger Pascal
STV Kriessern
SUI
1993
SPE
86
Schweizer Maurice Luca
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2003
SPE
87
Sculfort Marc
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1995
88
Sieber Lukas
TV Unterseen
SUI
1993
89
Spitz Lionel
Adliswil Track Team
SUI
2001
90
Steiner Raphael
LV Langenthal
SUI
2004
SPE
91
Vaucher Romain
Société de gymnastique de Moudon
SUI
2004
HOC
92
Vergères Arnaud
Stade Genève
SUI
1995
93
Vogel Jephté
FSG Alle
SUI
2002
KUG
94
Weber Stefan
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1994
100
95
Wicki Silvan
BTV Aarau Athletics
SUI
1995
96
Widiez Luca
LV Langenthal
SUI
2001
97
Widmer Kylian
Versoix Athlétisme
SUI
2002
98
Widmer Lars
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1999
99
Winterberg Joel
Biberist aktiv! Leichtathletik
SUI
2002
100
Witschi Sébastien
FSG Alle
SUI
1995
500
101
Wolf Vinzenz
SC Liestal
SUI
2000
102
Wyss Christian
LV Langenthal
SUI
2003
500
103
Zuberbühler Michael
STB Leichtathletik
SUI
1999
WEI
104
Agnou Caroline
SATUS Biel-Stadt
SUI
1996
105
Agyapong Rahel Joy
LV Huttwil
SUI
2004
KUG
106
Albisser Celine
LV Frenke
SUI
1996
107
Ambrosini Coralie
SA Bulle
SUI
1997
108
Andenmatten Sonja
LV Visp
SUI
1999
300
109
Anderhub Noémie
TSV Rothenburg athletics
SUI
2003
500
110
Archidiacono Anna
BTV Aarau Athletics
SUI
2000
111
Ba Absa
Lausanne-Sports Athlétisme
FRA
2003
WEI
112
Barbey Maeva
Versoix Athlétisme
SUI
2001
HOC
114
Baumgartner Tina
LA Nidwalden
SUI
2001
115
Berclaz Manon
CA Sion
SUI
2003
300
116
Bernhard Milene
LV Langenthal
SUI
2004
117
Bertényi Larissa
LC Brühl Leichtathletik
SUI
2000
118
Bertoldi Lisa
US Yverdon
SUI
1999
30H
119
Beutler Noemi
LV Langenthal
SUI
2002
KUG
120
Boillat Flora
Versoix Athlétisme
SUI
2004
SPE
121
Bokesa Abia Aauri Lorena
LC Brühl Leichtathletik
ESP
1988
122
Boll Lydia
LC Schaffhausen
SUI
1999
123
Bonvin Sabine
ATHLE.ch
SUI
1994
500
124
Bruhin Shoelle
TSV Galgenen
SUI
1999
300
125
Buchser Céline
LC Uster
SUI
2004
SPE
126
Cavalieri Anja
TV Buchs AG
SUI
1998
300
127
Costa Chiara
LV Langenthal
SUI
2005
500
128
Donzallaz Charlotte
CA Belfaux
SUI
2000
500
129
Dössegger Dacha
CA Riviera
SUI
2004
130
Ehammer Lea
TV Teufen
SUI
2003
131
Fahr Annina
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1993
132
Flattich Kim
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1998
133
Frey Géraldine
LK Zug
SUI
1997
134
Furler Selina
SATUS Gränichen
SUI
2003
135
Fust Vanessa
LV Langenthal
SUI
2000
KUG
136
Garcia Fernandez Ana
LAC TV Unterstrass Zürich
ESP
1995
10H
137
Gloor Aline
STB Leichtathletik
SUI
1998
138
Gröbli Michelle
LC Regensdorf
SUI
2001
300
139
Grogg Alena
LGB Benken
SUI
2003
30H
140
Gubelmann Catia
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2001
100
141
Gut Svenja
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1998
300
142
Gutschmidt Melissa
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
2002
143
Hercigonja Bianca
LV Winterthur
SUI
2002
144
Herrsche Lea
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
1993
KUG
145
Heusser Lenja
TV Grenchen
SUI
2004
146
Hirt Katharina
TSV 2001 Rotkreuz
SUI
2003
300
148
Humair Fanette
FSG Bassecourt
SUI
1991
149
Hutter Claudia
STV Kriessern
SUI
1998
SPE
150
Kambundji Ditaji
STB Leichtathletik
SUI
2002
10H
151
Käser Silvana
LV Langenthal
SUI
2002
SPE
152
Keller Manuela
LV Wettingen-Baden
SUI
1997
153
Kissling Cécile
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1993
300
154
Kobler Ladina
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
SUI
2003
KUG
155
Kottelat Eva
FSG Alle
SUI
2003
WEI
156
Kyburz Daniela
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1988
157
Laaksonlaita Saana
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1993
100
158
Ledermann Anouk
LV Langenthal
SUI
2004
159
Lehmann Lara
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2003
160
Leuenberger Fiona
LV Huttwil
SUI
2006
500
161
Leuthard Barbara
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1981
WEI
162
Leuthold Lena
GG Bern
SUI
2004
30H
163
Leuthold Lisa
GG Bern
SUI
2004
30H
164
Marti Laura
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
SUI
2003
165
Martin Sophie
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
2000
500
166
May Mara-Maria
LV Huttwil
SUI
2007
500
167
Mazenauer Miryam
TV Teufen
SUI
2000
KUG
168
Meyer Carina
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2002
169
Meyer Lena
STB Leichtathletik
SUI
1999
SPE
170
Minder Stefania
STB Leichtathletik
SUI
2003
SPE
171
Monney Estelle
CA Broyard
SUI
2002
100
172
Morier Iriane
CA Riviera
SUI
2000
30H
173
Moser Angelica
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1997
174
Mosimann Michelle
LV Langenthal
SUI
2003
KUG
175
Müller Michelle
LAS Old Boys Basel
SUI
1997
176
Niederberger Julia
LA Nidwalden
SUI
2000
177
Odermatt Selina
LA Nidwalden
SUI
2005
KUG
178
Oppliger Anja
LA Rüegsauschachen
SUI
2001
SPE
179
Ortega Lolita
FSG Bassecourt
SUI
1997
180
Parrat Léane
FSG Bassecourt
SUI
2002
300
181
Pellaud Rachel
FSG Bassecourt
SUI
1995
182
Perez Calvillo Alexia
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
2000
500
183
Pointet Léonie
CA Riviera
SUI
2001
184
Raffi Serena
TV Wohlen AG
SUI
1993
WEI
185
Reinle Cynthia
TV Unterseen
SUI
2000
186
Richard Melanie
LV Langenthal
SUI
1997
187
Roth Célia
US Yverdon
SUI
1996
30H
188
Röthlin Sandra
LA Nidwalden
SUI
1999
189
Ruckstuhl Géraldine
STV Altbüron
SUI
1998
SPE
190
Rudolph Aylin
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
2001
191
Rusca Alizée
SA Bulle
SUI
1999
30H
192
Salamin Noémie
CA Sion
SUI
1999
300
193
Schär Leonie
LV Langenthal
SUI
2003
194
Schelling Ayal
LC Schaffhausen
SUI
1999
195
Scheurer Camille
FSG Alle
SUI
1997
300
196
Schlatter Daniela
TV Länggasse Bern
SUI
1994
WEI
197
Serksniené Agne
Leichtathletik Club Zürich
LTU
1988
198
Siegenthaler Jael
LV Langenthal
SUI
2003
SPE
199
Sivolella Asia
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
SUI
2003
200
Stocker Vera
TSV Rothenburg athletics
SUI
2001
10H
201
Tedeschi Tessa
SFG Airolo
SUI
2001
202
Vaucher Emma
Société de gymnastique de Moudon
SUI
2005
30H
203
Vogel Sara-Maria
LC Scharnachtal
SUI
2002
500
204
Wanner Leana
LC Regensdorf
SUI
1998
30H
205
Weiss Lena
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
SUI
1994
206
Werro Audrey
CA Belfaux
SUI
2004
500
207
Wild Carla
STB Leichtathletik
SUI
1998
208
Winz Chantal
TV Herzogenbuchsee
SUI
2000
KUG
209
Zbären Noemi
SK Langnau
SUI
1994
210
Zucchinetti Matilda
CA Riviera
SUI
2001
211
Zurlinden Nadja
LV Langenthal
SUI
2001
212
Zurmühle Leona
TSV Rothenburg athletics
SUI
2003